Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké značky nebudú s Trumpom rokovať o obchode

Donald Trump koncom novembra pozval do Bieleho domu zástupcov troch najväčších nemeckých automobiliek. Podľa Angely Merkelovej však rokovania nebudú o obchode, keďže Európu v týchto otázkach zastupuje Brusel.
04.12.2018 / TASR

Stretnutie predstaviteľov najväčších nemeckých automobiliek a americkej administratívy naplánované na utorok 4. decembra nebude o obchode. Vyhlásila to v pondelok kancelárka Angela Merkelová a pripomenula, že rokovania o obchodných zmluvách má na starosti Európska únia (EÚ), ktorá rokuje aj v mene Nemecka.

"Nebude to žiadna obchodná záležitosť. O obchodných otázkach rozhoduje Európska komisia za všetky členské štáty," uviedla Merkelová na otázky novinárov na tlačovej konferencii v Berlíne. "Ale nemeckí výrobcovia automobilov alebo nemecké firmy sú veľkými zamestnávateľmi v Spojených štátoch amerických, takže je určite dôvod hovoriť s americkou administratívou o otázkach, ako vidia investície a budúcnosť ako americkí zamestnávatelia," dodala.

Predstavitelia automobiliek Volkswagen, BMW a Daimler dúfajú, že im rokovania v USA pomôžu "odohnať" hrozbu ciel na dovoz áut z Európy. Ale sami zároveň upozornili, že nemôžu rokovať v mene celej EÚ.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×