Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké značky nebudú s Trumpom rokovať o obchode

Donald Trump koncom novembra pozval do Bieleho domu zástupcov troch najväčších nemeckých automobiliek. Podľa Angely Merkelovej však rokovania nebudú o obchode, keďže Európu v týchto otázkach zastupuje Brusel.
04.12.2018 / TASR

Stretnutie predstaviteľov najväčších nemeckých automobiliek a americkej administratívy naplánované na utorok 4. decembra nebude o obchode. Vyhlásila to v pondelok kancelárka Angela Merkelová a pripomenula, že rokovania o obchodných zmluvách má na starosti Európska únia (EÚ), ktorá rokuje aj v mene Nemecka.

"Nebude to žiadna obchodná záležitosť. O obchodných otázkach rozhoduje Európska komisia za všetky členské štáty," uviedla Merkelová na otázky novinárov na tlačovej konferencii v Berlíne. "Ale nemeckí výrobcovia automobilov alebo nemecké firmy sú veľkými zamestnávateľmi v Spojených štátoch amerických, takže je určite dôvod hovoriť s americkou administratívou o otázkach, ako vidia investície a budúcnosť ako americkí zamestnávatelia," dodala.

Predstavitelia automobiliek Volkswagen, BMW a Daimler dúfajú, že im rokovania v USA pomôžu "odohnať" hrozbu ciel na dovoz áut z Európy. Ale sami zároveň upozornili, že nemôžu rokovať v mene celej EÚ.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×