Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké značky nebudú s Trumpom rokovať o obchode

Donald Trump koncom novembra pozval do Bieleho domu zástupcov troch najväčších nemeckých automobiliek. Podľa Angely Merkelovej však rokovania nebudú o obchode, keďže Európu v týchto otázkach zastupuje Brusel.
04.12.2018 / TASR

Stretnutie predstaviteľov najväčších nemeckých automobiliek a americkej administratívy naplánované na utorok 4. decembra nebude o obchode. Vyhlásila to v pondelok kancelárka Angela Merkelová a pripomenula, že rokovania o obchodných zmluvách má na starosti Európska únia (EÚ), ktorá rokuje aj v mene Nemecka.

"Nebude to žiadna obchodná záležitosť. O obchodných otázkach rozhoduje Európska komisia za všetky členské štáty," uviedla Merkelová na otázky novinárov na tlačovej konferencii v Berlíne. "Ale nemeckí výrobcovia automobilov alebo nemecké firmy sú veľkými zamestnávateľmi v Spojených štátoch amerických, takže je určite dôvod hovoriť s americkou administratívou o otázkach, ako vidia investície a budúcnosť ako americkí zamestnávatelia," dodala.

Predstavitelia automobiliek Volkswagen, BMW a Daimler dúfajú, že im rokovania v USA pomôžu "odohnať" hrozbu ciel na dovoz áut z Európy. Ale sami zároveň upozornili, že nemôžu rokovať v mene celej EÚ.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×