Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

AC Schnitzer si vzal do parády BMW radu 8

Mníchovské kupé dostalo sadu exteriérových komponentov z karbónu a sklolaminátu, tuner nezabudol ani na motory.
9 1 príspevok 03.12.2018 / Marek Pokrývka

Uprostred končiaceho sa roka došlo k znovuzrodeniu bavorského radu osem. Svoje špičkové kupé predviedlo BMW vo výkonnej verzii M850i s benzínovým osemvalcom, no zároveň spomenulo dostupnosť civilnejšieho naftového exemplára 840d. Obe verzie sa dostali do hľadáčika firmy AC Schnitzer. Tá zároveň ukázala, ako si predstavuje exteriérové úpravy vozidla.

Bavor prešiel zmenou exteriérového štýlu a má tiež vyšší výkon 9 fotografií v galérii Bavor prešiel zmenou exteriérového štýlu a má tiež vyšší výkon Zdroj: AC Schnitzer

Na motoristickej výstave v nemeckom Essene predviedol tuner vozidlo, ktoré označil za dizajnovú štúdiu. Komponenty použité na ňom však vyzerali byť pripravené na predaj. Je preto pravdepodobné, že sa vo finále nebudú od prezentovanej formy veľmi líšiť. Platí to pre súpravu karbónových spojlerov na prednom nárazníku, ale tiež otvory na kapote a upravené odvetrávanie blatníkov.

V bočnej časti sa objavili  kryty spätných zrkadiel z uhlíkových vlákien, kým nadstavce prahov sú sklolaminátové. Vzadu je prítomné krídlo a tiež mohutný difúzor s centrálnou hmlovkou v štýle motoršportu. Karbón sa nachádza aj na štvorici výfukových koncoviek, ktoré spolu so špecifickými diskami kolies a kratšími pružinami završujú exteriérovú stránku balíka.

BMW radu 8: Luxusný kabriolet je na svete

Otvorený model má plátennú skladaciu strechu, oproti kupé je ťažší o 125 kilogramov. Ponúkne naftový šesťvalec alebo benzínový motor V8.

AC Schnitzer si vzal do parády model M850i, pri ktorom nezabudol ani na pohonnú sústavu. Jeho biturbo osemvalec vyladil na maximálny výkon 441 kW (600 k). Presne tak trafil údaj pripravovaného variantu M8, krútiacim momentom 850 Nm ho však už vopred prekonal. Ladeniu podrobil tiež naftové kupé. BMW 640d dosahuje po jeho úpravách čísla 279 kW (380 k) a 780 Nm, v budúcnosti očakávame aj tuning ďalších chystaných verzií. Ceny nateraz nie sú predmetom debaty.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×