Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina PF0: Najsilnejšie auto sveta?

Elektromobil využije techniku s chorvátskym podpisom a podľa aktuálnych informácií dosiahne maximálny výkon až 1 417 kW (1 927 k).
4 03.12.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že talianska firma Pininfarina chce vyrábať autá pod vlastnou značkou. Prvotinou bude elektrický hyperšport PF0. Jeho prípravu ohlásil slávny dizajnérsky dom počas leta, pričom o vozidle bolo odvtedy publikovaných viacero zaujímavých informácií. Okrem dizajnu zaujme aj svojimi parametrami. Dokonca sa zdá, že by mohlo ísť o rekordéra.

Pininfarina PF0 môže teoreticky debutovať v Ženeve 4 fotografií v galérii Pininfarina PF0 môže teoreticky debutovať v Ženeve Zdroj: Pininfarina

Pohon elektromobilu nebude vyrábaný na Apeninskom polostrove, jeho dodávateľom má byť chorvátska spoločnosť Rimac. Tá plánuje v roku 2020 uviesť model C_Two disponujúci ohromnými parametrami 1 408 kW (1 914 k) a 2 300 Nm. Novinka nesúca podpis Pininfarina na tom má byť takmer rovnako, britský magazín Auto Express informuje o rovnakom krútiacom momente a najvyššom výkone presne 1 900 koní podľa imperiálnych jednotiek. V prepočte do metrickej sústavy ide o hodnotu 1 417 kW (1 927 k).

Ak sa dané čísla potvrdia, talianske kupé bude na tom ešte o čosi lepšie než produkt autora techniky. Pôjde o najsilnejšie auto sveta? Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje, v rámci sériovej výroby sa aktuálne o prvenstvo delia modely Bugatti Chiron a Koenigsegg Regera charakterizované identickým údajom 1 103 kW (1 500 k). Elektrický hyperšport by mohol latku posunúť ešte oveľa vyššie.

Takto bude vyzerať zadná časť talianskeho hyperšportu 4 fotografií v galérii Takto bude vyzerať zadná časť talianskeho hyperšportu Zdroj: Pininfarina

Z hľadiska dynamiky má enormne výkonné kupé stanoviť nové štandardy. Už dávnejšie sa skloňovalo zrýchlenie na stovku za menej než dve sekundy, pričom maximálne tempo má prekonať magickú úroveň 400 km/h. Dojazd na jedno nabitie by pritom mal dosiahnuť asi 500 kilometrov. Batéria bude nepochybne veľká, má však podporovať najmodernejšie rýchlonabíjačky.

Rimac C_Two: Chorváti v Ženeve šokovali

Tesla Roadster má nečakaného protivníka. Druhý projekt malej firmy z Balkánu ju prekonáva parametrami, no čísla nie sú jeho jedinou pýchou.

Pininfarina sa zatiaľ k zverejneným údajom nevyjadruje, no dizajnérsky dom pustil von grafiku ponúkajúcu lepší pohľad na siluetu modelu PF0 a predný diódový pás. Vozidlo zároveň ukázal na fotografiách. Plne odhalil zadnú časť, ktorá obsahuje tenké LED svetlá na visutých „krídlach“ a veľký karbónový difúzor pravdepodobne obsahujúci aktívne časti. Na bližšie detaily si musíme počkať. Momentálne to vyzerá tak, že debut elektromobilu sa odohrá na ženevskom autosalóne.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×