Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina PF0: Najsilnejšie auto sveta?

Elektromobil využije techniku s chorvátskym podpisom a podľa aktuálnych informácií dosiahne maximálny výkon až 1 417 kW (1 927 k).
4 03.12.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že talianska firma Pininfarina chce vyrábať autá pod vlastnou značkou. Prvotinou bude elektrický hyperšport PF0. Jeho prípravu ohlásil slávny dizajnérsky dom počas leta, pričom o vozidle bolo odvtedy publikovaných viacero zaujímavých informácií. Okrem dizajnu zaujme aj svojimi parametrami. Dokonca sa zdá, že by mohlo ísť o rekordéra.

Pininfarina PF0 môže teoreticky debutovať v Ženeve 4 fotografií v galérii Pininfarina PF0 môže teoreticky debutovať v Ženeve Zdroj: Pininfarina

Pohon elektromobilu nebude vyrábaný na Apeninskom polostrove, jeho dodávateľom má byť chorvátska spoločnosť Rimac. Tá plánuje v roku 2020 uviesť model C_Two disponujúci ohromnými parametrami 1 408 kW (1 914 k) a 2 300 Nm. Novinka nesúca podpis Pininfarina na tom má byť takmer rovnako, britský magazín Auto Express informuje o rovnakom krútiacom momente a najvyššom výkone presne 1 900 koní podľa imperiálnych jednotiek. V prepočte do metrickej sústavy ide o hodnotu 1 417 kW (1 927 k).

Ak sa dané čísla potvrdia, talianske kupé bude na tom ešte o čosi lepšie než produkt autora techniky. Pôjde o najsilnejšie auto sveta? Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje, v rámci sériovej výroby sa aktuálne o prvenstvo delia modely Bugatti Chiron a Koenigsegg Regera charakterizované identickým údajom 1 103 kW (1 500 k). Elektrický hyperšport by mohol latku posunúť ešte oveľa vyššie.

Takto bude vyzerať zadná časť talianskeho hyperšportu 4 fotografií v galérii Takto bude vyzerať zadná časť talianskeho hyperšportu Zdroj: Pininfarina

Z hľadiska dynamiky má enormne výkonné kupé stanoviť nové štandardy. Už dávnejšie sa skloňovalo zrýchlenie na stovku za menej než dve sekundy, pričom maximálne tempo má prekonať magickú úroveň 400 km/h. Dojazd na jedno nabitie by pritom mal dosiahnuť asi 500 kilometrov. Batéria bude nepochybne veľká, má však podporovať najmodernejšie rýchlonabíjačky.

Rimac C_Two: Chorváti v Ženeve šokovali

Tesla Roadster má nečakaného protivníka. Druhý projekt malej firmy z Balkánu ju prekonáva parametrami, no čísla nie sú jeho jedinou pýchou.

Pininfarina sa zatiaľ k zverejneným údajom nevyjadruje, no dizajnérsky dom pustil von grafiku ponúkajúcu lepší pohľad na siluetu modelu PF0 a predný diódový pás. Vozidlo zároveň ukázal na fotografiách. Plne odhalil zadnú časť, ktorá obsahuje tenké LED svetlá na visutých „krídlach“ a veľký karbónový difúzor pravdepodobne obsahujúci aktívne časti. Na bližšie detaily si musíme počkať. Momentálne to vyzerá tak, že debut elektromobilu sa odohrá na ženevskom autosalóne.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×