Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Passport vypĺňa medzeru v ponuke

Vozidlo stojace medzi typmi CR-V a Pilot v mnohom evokuje väčšieho súrodenca, má však upravenú zadnú časť a chýba mu tretí rad sedadiel.
13 3 príspevky 02.12.2018 / Marek Pokrývka

Počet športovo-úžitkových automobilov sa počas ostatných rokov znásobil a trend rastu stále pokračuje. Mnohí výrobcovia sa snažia ponúkať veľa produktov tohto razenia, aby mohli vyhovieť čo najširšiemu okruhu zákazníkov. Uvedenej stratégii sa evidentne nevyhýba ani Honda. Na autosalóne v Los Angeles totiž predstavila typ Passport, ktorým vypĺňa medzeru v ponuke.

Honda Passport je viac-menej skrátený Pilot pre piatich pasažierov 13 fotografií v galérii Honda Passport je viac-menej skrátený Pilot pre piatich pasažierov Zdroj: Honda

Nový člen rodiny oživuje meno používané v rokoch 1993 až 2002, na severoamerickom trhu zaradí medzi dvojicu CR-V a Pilot. Druhého menovaného evokuje dizajnom. Najmä predná časť s LED svetlometmi je veľmi príbuzná, v prípade debutanta má však maska chladiča  odlišnú štruktúru a tmavý povrch prechádzajúci aj do nárazníka. Ten má mierne prepracované tvary.

Povedomé krivky pokračujú aj ďalej, zadné partie sú však odlišné. Koncové svetlá v tomto prípade nezasahujú do piatych dverí. No zadok je najmä podstatne kratší, keďže sa tu nerátalo so sedemmiestnym usporiadaním. Absencia tretieho radu sedadiel je najväčším rozdielom oproti typu Pilot. Palubná doska je totiž identická, vrátane veľkej obrazovky multimediálneho systému.

Everus VE-1: Honda odhalila elektrické SUV

Dizajn novinky jasne prezrádza, že vychádza z konvenčne poháňaného auta. Na jedno nabitie by mala prejsť 340 km.

Passport využíva rovnakú architektúru ako jeho väčší súrodenec, spoločná je tiež pohonná jednotka. Jedinou voľbou je atmosférický benzínový šesťvalec so zdvihovým objemom 3,5 litra a najvyšším výkonom 208 kW (283 k). Motor poháňa štandardne predné kolesá cez deväťstupňový automat, na želanie ho možno doplniť pohonom oboch náprav. O cenách zatiaľ Honda nehovorí.


Video
Najnovšie články
GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Policajt s radarom pre nejedného motoristu veští problémy. Aké prístroje polícia vlastne používa? Pripravili sme pre vás prehľad toho, čím vám môžu dopravné...

Technika našej polície: Čím nám meria rýchlosť?

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×