Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda Passport vypĺňa medzeru v ponuke

Vozidlo stojace medzi typmi CR-V a Pilot v mnohom evokuje väčšieho súrodenca, má však upravenú zadnú časť a chýba mu tretí rad sedadiel.
13 3 príspevky 02.12.2018 / Marek Pokrývka

Počet športovo-úžitkových automobilov sa počas ostatných rokov znásobil a trend rastu stále pokračuje. Mnohí výrobcovia sa snažia ponúkať veľa produktov tohto razenia, aby mohli vyhovieť čo najširšiemu okruhu zákazníkov. Uvedenej stratégii sa evidentne nevyhýba ani Honda. Na autosalóne v Los Angeles totiž predstavila typ Passport, ktorým vypĺňa medzeru v ponuke.

Honda Passport je viac-menej skrátený Pilot pre piatich pasažierov 13 fotografií v galérii Honda Passport je viac-menej skrátený Pilot pre piatich pasažierov Zdroj: Honda

Nový člen rodiny oživuje meno používané v rokoch 1993 až 2002, na severoamerickom trhu zaradí medzi dvojicu CR-V a Pilot. Druhého menovaného evokuje dizajnom. Najmä predná časť s LED svetlometmi je veľmi príbuzná, v prípade debutanta má však maska chladiča  odlišnú štruktúru a tmavý povrch prechádzajúci aj do nárazníka. Ten má mierne prepracované tvary.

Povedomé krivky pokračujú aj ďalej, zadné partie sú však odlišné. Koncové svetlá v tomto prípade nezasahujú do piatych dverí. No zadok je najmä podstatne kratší, keďže sa tu nerátalo so sedemmiestnym usporiadaním. Absencia tretieho radu sedadiel je najväčším rozdielom oproti typu Pilot. Palubná doska je totiž identická, vrátane veľkej obrazovky multimediálneho systému.

Everus VE-1: Honda odhalila elektrické SUV

Dizajn novinky jasne prezrádza, že vychádza z konvenčne poháňaného auta. Na jedno nabitie by mala prejsť 340 km.

Passport využíva rovnakú architektúru ako jeho väčší súrodenec, spoločná je tiež pohonná jednotka. Jedinou voľbou je atmosférický benzínový šesťvalec so zdvihovým objemom 3,5 litra a najvyšším výkonom 208 kW (283 k). Motor poháňa štandardne predné kolesá cez deväťstupňový automat, na želanie ho možno doplniť pohonom oboch náprav. O cenách zatiaľ Honda nehovorí.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×