Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes má rekord SUV z Nürburgringu

VIDEO
Špičková verzia triedy GLC pokorila talianskeho konkurenta o čosi vyše dvoch sekúnd a automobilka vidí priestor na ďalšie zlepšenie.
1 02.12.2018 / Marek Pokrývka

Počas ostatnej dekády vzniklo viacero športovo-úžitkových áut, ktoré disponujú nefalšovaným športovým charakterom. Medzi elitu segmentu sa predvlani zaradila Alfa Romeo s modelom Stelvio Quadrifoglio Verde. Toto vozidlo si vypočulo mnohé pochvalné slová a taktiež získalo triedny titul na obávanej Nordschleife. Nedávno však o svoje prvenstvo prišlo.

Najrýchlejším SUV na svetoznámom okruhu je model GLC 63 S

Rekord kategórie SUV z Nürburgringu má po novom Mercedes-AMG. Nemecká automobilka prehnala Zeleným peklom osemvalcového svalovca menom GLC 63 S, ktorý dosahuje rovnaký maximálny výkon 375 kW (510 k) ako jeho taliansky súper. Dvojica je evidentne vyrovnaná nielen na papieri. Aktuálna zmena držiteľa titulu bola totiž tesná, výkonný model trojcípej hviezdy s časom 7 minút, 49 sekúnd a 369 tisícin nadelil konkurentovi len čosi vyše dvoch sekúnd. Nešlo teda o žiadny priepastný rozdiel.

Mercedes-AMG GLC63: Nasypané dvojčatá

Osemvalcové modely patria k najrýchlejším SUV na trhu: stovka im v klasickej verzii trvá rovné štyri sekundy, variant S to zvládne o dve desatiny skôr.

Stuttgart sa dosiahnutým časom pochválil a zároveň podotkol, že jeho vývojový inžinier Markus Hofbauer na to potreboval jediný pokus. Okrem toho spomenul aj jesenné podmienky. Nie je preto vylúčené, že z aktuálneho výkonu by bolo možné ešte niečo skresať. Mercedes sa však aktuálne nemusí o nič pokúšať. Rekord má vo vrecku a zostáva mu akurát čakať na vyzývateľa.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×