Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes má rekord SUV z Nürburgringu

VIDEO
Špičková verzia triedy GLC pokorila talianskeho konkurenta o čosi vyše dvoch sekúnd a automobilka vidí priestor na ďalšie zlepšenie.
1 02.12.2018 / Marek Pokrývka

Počas ostatnej dekády vzniklo viacero športovo-úžitkových áut, ktoré disponujú nefalšovaným športovým charakterom. Medzi elitu segmentu sa predvlani zaradila Alfa Romeo s modelom Stelvio Quadrifoglio Verde. Toto vozidlo si vypočulo mnohé pochvalné slová a taktiež získalo triedny titul na obávanej Nordschleife. Nedávno však o svoje prvenstvo prišlo.

Najrýchlejším SUV na svetoznámom okruhu je model GLC 63 S

Rekord kategórie SUV z Nürburgringu má po novom Mercedes-AMG. Nemecká automobilka prehnala Zeleným peklom osemvalcového svalovca menom GLC 63 S, ktorý dosahuje rovnaký maximálny výkon 375 kW (510 k) ako jeho taliansky súper. Dvojica je evidentne vyrovnaná nielen na papieri. Aktuálna zmena držiteľa titulu bola totiž tesná, výkonný model trojcípej hviezdy s časom 7 minút, 49 sekúnd a 369 tisícin nadelil konkurentovi len čosi vyše dvoch sekúnd. Nešlo teda o žiadny priepastný rozdiel.

Mercedes-AMG GLC63: Nasypané dvojčatá

Osemvalcové modely patria k najrýchlejším SUV na trhu: stovka im v klasickej verzii trvá rovné štyri sekundy, variant S to zvládne o dve desatiny skôr.

Stuttgart sa dosiahnutým časom pochválil a zároveň podotkol, že jeho vývojový inžinier Markus Hofbauer na to potreboval jediný pokus. Okrem toho spomenul aj jesenné podmienky. Nie je preto vylúčené, že z aktuálneho výkonu by bolo možné ešte niečo skresať. Mercedes sa však aktuálne nemusí o nič pokúšať. Rekord má vo vrecku a zostáva mu akurát čakať na vyzývateľa.


Video
Najnovšie články
GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Policajt s radarom pre nejedného motoristu veští problémy. Aké prístroje polícia vlastne používa? Pripravili sme pre vás prehľad toho, čím vám môžu dopravné...

Technika našej polície: Čím nám meria rýchlosť?

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×