Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari SP3JC: Ďalší jednorožec z Maranella

Jedinečný roadster postavený na báze modelu F12tdf má kompletne prepracovanú karosériu a zaujímavú farebnú schému.
4 01.12.2018 / Marek Pokrývka

Už dlhšiu dobu je známe, že za správnu sedemcifernú sumu je Ferrari ochotné ručne zmontovať unikátny model priamo na objednávku. Na svedomí ich má už niekoľko. Aktuálne prichádza z Maranella ďalší jednorožec, ktorý nesie označenie SP3JC. Opäť ide o špeciál postavený na existujúcej technike. Jeho základom bolo kupé F12tdf, finálnym produktom je však roadster.

Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom 4 fotografií v galérii Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom Zdroj: Ferrari

Taliansky superšport má úplne otvorenú karosériu, ktorá je takmer kompletne nová. Zachované zostalo navonok minimum. Nedotknuté sú prakticky iba predné svetlá, kým vzadu sa objavili štyri diódové moduly v štýle modernejšieho brata 812 Superfast. Ten bol tiež darcom diskov kolies. Tvary nárazníkov sú prepracované, retušou prešli aj blatníky, dvere či mohutný zadný difúzor. Odhalenému kokpitu sú prispôsobené aj bočné okná. Za dvojicou sedadiel sa nachádzajú aerodynamické hrby, ktoré sú vybavené karbónovými ochrannými rámami a prepojené spojlerom.

Ferrari SP3JC púta okrem svojich tvarov pohľady aj farebnou kombináciou, tá spája prevládajúcu bielu s modrou prednou časťou a početnými žltými akcentmi. Schéma sa preniesla aj do interiéru. Zaujímavým prvkom je predná kapota s dvomi presklenými časťami. Tie ponúkajú pohľad na atmosférický dvanásťvalec s objemom 6,3 litra dosahujúci výkon 574 kW (780 k), ktorý zostal bez zmien.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Podľa slov automobilky vznikol model SP3JC na objednávku ich klienta a zberateľa, ktorý obľubuje umelecký štýl pop-art. Ferrari jeho identitu nespresnilo. Pravdepodobne však má iniciálky zakódované v mene roadsteru, tak ako pri starších projektoch. Bude majiteľom jedinečného auta herec Jim Carrey či režisér James Cameron? Alebo nebodaj novinár Jeremy Clarkson, ktorý sa preslávil účinkovaním v šou Top Gear a Grand Tour? Odpoveď na tieto otázky sa možno nikdy nedozvieme.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×