Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari SP3JC: Ďalší jednorožec z Maranella

Jedinečný roadster postavený na báze modelu F12tdf má kompletne prepracovanú karosériu a zaujímavú farebnú schému.
4 01.12.2018 / Marek Pokrývka

Už dlhšiu dobu je známe, že za správnu sedemcifernú sumu je Ferrari ochotné ručne zmontovať unikátny model priamo na objednávku. Na svedomí ich má už niekoľko. Aktuálne prichádza z Maranella ďalší jednorožec, ktorý nesie označenie SP3JC. Opäť ide o špeciál postavený na existujúcej technike. Jeho základom bolo kupé F12tdf, finálnym produktom je však roadster.

Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom 4 fotografií v galérii Talianska automobilka sa opäť pochválila unikátnym superšportom Zdroj: Ferrari

Taliansky superšport má úplne otvorenú karosériu, ktorá je takmer kompletne nová. Zachované zostalo navonok minimum. Nedotknuté sú prakticky iba predné svetlá, kým vzadu sa objavili štyri diódové moduly v štýle modernejšieho brata 812 Superfast. Ten bol tiež darcom diskov kolies. Tvary nárazníkov sú prepracované, retušou prešli aj blatníky, dvere či mohutný zadný difúzor. Odhalenému kokpitu sú prispôsobené aj bočné okná. Za dvojicou sedadiel sa nachádzajú aerodynamické hrby, ktoré sú vybavené karbónovými ochrannými rámami a prepojené spojlerom.

Ferrari SP3JC púta okrem svojich tvarov pohľady aj farebnou kombináciou, tá spája prevládajúcu bielu s modrou prednou časťou a početnými žltými akcentmi. Schéma sa preniesla aj do interiéru. Zaujímavým prvkom je predná kapota s dvomi presklenými časťami. Tie ponúkajú pohľad na atmosférický dvanásťvalec s objemom 6,3 litra dosahujúci výkon 574 kW (780 k), ktorý zostal bez zmien.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Podľa slov automobilky vznikol model SP3JC na objednávku ich klienta a zberateľa, ktorý obľubuje umelecký štýl pop-art. Ferrari jeho identitu nespresnilo. Pravdepodobne však má iniciálky zakódované v mene roadsteru, tak ako pri starších projektoch. Bude majiteľom jedinečného auta herec Jim Carrey či režisér James Cameron? Alebo nebodaj novinár Jeremy Clarkson, ktorý sa preslávil účinkovaním v šou Top Gear a Grand Tour? Odpoveď na tieto otázky sa možno nikdy nedozvieme.


Video
Najnovšie články
GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Policajt s radarom pre nejedného motoristu veští problémy. Aké prístroje polícia vlastne používa? Pripravili sme pre vás prehľad toho, čím vám môžu dopravné...

Technika našej polície: Čím nám meria rýchlosť?

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×