Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prius dostal popri facelite pohon 4x4

Po súbore menších úprav pôsobí japonské vozidlo o niečo umiernenejšie a môže disponovať prídavným elektromotorom na zadnej náprave.
8 30.11.2018 / Marek Pokrývka

Najpredávanejším hybridným automobilom histórie je Toyota Prius. Štvrtá generácia liftbacku prekonáva predchodcov vo všetkých dôležitých smeroch, no čiastočne doplatila na kontroverzný dizajn. V ostatných rokoch obľúbenosť tohto modelu začala na viacerých trhoch klesať. Situáciu má zvrátiť modernizácia, ktorá neobišla ani technickú stránku.

Dizajnové úpravy hybridného liftbacku boli len mierne 8 fotografií v galérii Dizajnové úpravy hybridného liftbacku boli len mierne Zdroj: Toyota

Bestseller dostal prepracovaný nárazník a jednoduchšie tvarované svetlomety, ktoré už nepokračujú tak nízko. Situácia sa opakuje vzadu. Modifikované svetlá vymenili vertikálnu orientáciu za čiastočne horizontálnu a čiastočne zasahujú aj do veka batožinového priestoru. Vo výsledku pôsobí hybridný liftback o niečo umiernenejšie než doteraz.

Toyota dala vozidlu ďalšie 17-palcové ráfiky, okrem toho rozšírila tiež paletu farieb karosérie o dva odtiene. Interiér zostal vo veľkej miere bez zásahov. Automobilka spomína lepšie materiály, upravenú ergonómiu, viac priestoru pre smartfón či head-up displej schopný zobrazovať viac informácií. Aktualizácia zasiahla tiež multimediálny systém.

V zadnej časti auta sa objavili inak tvarované svetlá 8 fotografií v galérii V zadnej časti auta sa objavili inak tvarované svetlá Zdroj: Toyota

Pohonný systém vybavila Toyota novou batériou typu Li-ion. Prius dostal popri facelifte pohon 4x4, automobilka bude liftback ponúkať s prídavným elektromotorom na zadnej náprave. Jeho parametre nepoznáme. No zapájať sa má automaticky do rýchlosti 10 km/h, v prípade obmedzenej adhézie môže systém AWD-i fungovať aj pri tempách do 70 km/h.

Test Prius Plug-in: Najlepší hybrid vôbec?

Kontroverzie okolo vzhľadu Priusu sú nekonečné. Väčšina ľudí sa na neho pozerá cez prižmúrené oči. Pravdou však je, že pod karosériou sa skrýva plug-in hybridný technologický klenot. Aká sa s ním dá...

Vozidlá vybavené touto technológiou budú využívať akumulátor Ni-MH lepšie fungujúci pri nízkych teplotách. Celý systém je veľmi kompaktný a nemá výraznejšie obmedziť kapacitu batožinového priestoru. Bližšie detaily nepoznáme, výrobca nezverejnil ani výšku príplatku za pohon všetkých štyroch kolies. Predaj omladeného hybridu sa začne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×