Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prius dostal popri facelite pohon 4x4

Po súbore menších úprav pôsobí japonské vozidlo o niečo umiernenejšie a môže disponovať prídavným elektromotorom na zadnej náprave.
8 30.11.2018 / Marek Pokrývka

Najpredávanejším hybridným automobilom histórie je Toyota Prius. Štvrtá generácia liftbacku prekonáva predchodcov vo všetkých dôležitých smeroch, no čiastočne doplatila na kontroverzný dizajn. V ostatných rokoch obľúbenosť tohto modelu začala na viacerých trhoch klesať. Situáciu má zvrátiť modernizácia, ktorá neobišla ani technickú stránku.

Dizajnové úpravy hybridného liftbacku boli len mierne 8 fotografií v galérii Dizajnové úpravy hybridného liftbacku boli len mierne Zdroj: Toyota

Bestseller dostal prepracovaný nárazník a jednoduchšie tvarované svetlomety, ktoré už nepokračujú tak nízko. Situácia sa opakuje vzadu. Modifikované svetlá vymenili vertikálnu orientáciu za čiastočne horizontálnu a čiastočne zasahujú aj do veka batožinového priestoru. Vo výsledku pôsobí hybridný liftback o niečo umiernenejšie než doteraz.

Toyota dala vozidlu ďalšie 17-palcové ráfiky, okrem toho rozšírila tiež paletu farieb karosérie o dva odtiene. Interiér zostal vo veľkej miere bez zásahov. Automobilka spomína lepšie materiály, upravenú ergonómiu, viac priestoru pre smartfón či head-up displej schopný zobrazovať viac informácií. Aktualizácia zasiahla tiež multimediálny systém.

V zadnej časti auta sa objavili inak tvarované svetlá 8 fotografií v galérii V zadnej časti auta sa objavili inak tvarované svetlá Zdroj: Toyota

Pohonný systém vybavila Toyota novou batériou typu Li-ion. Prius dostal popri facelifte pohon 4x4, automobilka bude liftback ponúkať s prídavným elektromotorom na zadnej náprave. Jeho parametre nepoznáme. No zapájať sa má automaticky do rýchlosti 10 km/h, v prípade obmedzenej adhézie môže systém AWD-i fungovať aj pri tempách do 70 km/h.

Test Prius Plug-in: Najlepší hybrid vôbec?

Kontroverzie okolo vzhľadu Priusu sú nekonečné. Väčšina ľudí sa na neho pozerá cez prižmúrené oči. Pravdou však je, že pod karosériou sa skrýva plug-in hybridný technologický klenot. Aká sa s ním dá...

Vozidlá vybavené touto technológiou budú využívať akumulátor Ni-MH lepšie fungujúci pri nízkych teplotách. Celý systém je veľmi kompaktný a nemá výraznejšie obmedziť kapacitu batožinového priestoru. Bližšie detaily nepoznáme, výrobca nezverejnil ani výšku príplatku za pohon všetkých štyroch kolies. Predaj omladeného hybridu sa začne počas budúceho roka.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×