Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar F-Type je krásny aj vo forme kombi

Šelma prešla pomocou digitálnych zásahov premenou karosérie, ktorá jej príťažlivému dizajnu nijak zásadne neuškodila.
1 30.11.2018 / Marek Pokrývka

Za najkrajší automobil všetkých čias býva často označovaný Jaguar E-Type. Momentálne ponúka britská značka jeho duchovného potomka označeného písmenom F, ktorému taktiež nemožno uprieť atraktivitu. Výborne vyzerá ako kupé i roadster. Rain Prisk známy svojimi virtuálnymi úpravami sa rozhodol načrtnúť ďalšiu karosériu, známu ako Shooting Brake.

Nájde sa niekto, kto F-Type Shooting Brake zrealizuje?

Grafická premena britského vozidla bola pomerne jednoduchá. Východiskové kupé dostalo prepracovanú strechu, ktorá klesá menej výrazne a zakončuje ju mohutný spojler s integrovaným brzdovým svetlom. Pod ním sa nachádza strmšie zadné okno. Šelma má okrem toho mierne upravený bodykit, pričom disponuje špecifickými kolesami a menšou svetlou výškou.

Jaguar mierne osviežuje atraktívny F-Type

Anglická šelma dostala nové nárazníky, diódové svetlomety či sedadlá so štíhlejšou konštrukciou. Portfólio rozširujú verzie R-Dynamic a Sport 400.

Výsledok vôbec nevyzerá zle. Skôr naopak, F-Type je krásny aj vo forme trojdverového kombi. Pozitívom tejto zmeny by bol lepšie využiteľný batožinový priestor. Shooting Brake existuje len vo virtuálnom svete, no možno sa pre takúto konverziu ktosi časom rozhodne. Priskova podarená vizualizácia môže slúžiť ako veľký argument pre neľahký projekt.


Video
Najnovšie články
GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

Policajt s radarom pre nejedného motoristu veští problémy. Aké prístroje polícia vlastne používa? Pripravili sme pre vás prehľad toho, čím vám môžu dopravné...

Technika našej polície: Čím nám meria rýchlosť?

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×