Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar F-Type je krásny aj vo forme kombi

Šelma prešla pomocou digitálnych zásahov premenou karosérie, ktorá jej príťažlivému dizajnu nijak zásadne neuškodila.
1 30.11.2018 / Marek Pokrývka

Za najkrajší automobil všetkých čias býva často označovaný Jaguar E-Type. Momentálne ponúka britská značka jeho duchovného potomka označeného písmenom F, ktorému taktiež nemožno uprieť atraktivitu. Výborne vyzerá ako kupé i roadster. Rain Prisk známy svojimi virtuálnymi úpravami sa rozhodol načrtnúť ďalšiu karosériu, známu ako Shooting Brake.

Nájde sa niekto, kto F-Type Shooting Brake zrealizuje?

Grafická premena britského vozidla bola pomerne jednoduchá. Východiskové kupé dostalo prepracovanú strechu, ktorá klesá menej výrazne a zakončuje ju mohutný spojler s integrovaným brzdovým svetlom. Pod ním sa nachádza strmšie zadné okno. Šelma má okrem toho mierne upravený bodykit, pričom disponuje špecifickými kolesami a menšou svetlou výškou.

Jaguar mierne osviežuje atraktívny F-Type

Anglická šelma dostala nové nárazníky, diódové svetlomety či sedadlá so štíhlejšou konštrukciou. Portfólio rozširujú verzie R-Dynamic a Sport 400.

Výsledok vôbec nevyzerá zle. Skôr naopak, F-Type je krásny aj vo forme trojdverového kombi. Pozitívom tejto zmeny by bol lepšie využiteľný batožinový priestor. Shooting Brake existuje len vo virtuálnom svete, no možno sa pre takúto konverziu ktosi časom rozhodne. Priskova podarená vizualizácia môže slúžiť ako veľký argument pre neľahký projekt.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×