Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kupujete jazdené SUV? 15 najlepších podľa TÜV

FOTO
Kúpa ojazdeného vozidla bez ohľadu na značku či vek je vždy stávka do lotérie. Preto existuje množstvo rebríčkov, ktoré môžu motoristom pomôcť. Ponúkame prehľad 15 najspoľahlivejších SUV podľa TÜV.
31 5 príspevkov 28.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Obľúbenosť SUV stále narastá a popri kompaktoch patria medzi najpredávanejšie. Niet divu, že automobilky rozširujú svoju ponuku a na trh prichádza jeden nový model za druhým. Populárne však nie sú len novučičké vozidlá, ale motoristi sa radi obzerajú aj po ojazdených. Ak pri kúpe jazdenky nechcete zažiť nepríjemné a drahé prekvapenie, redakcia AUTO BILD ponúka prehľad najlepších SUV v piatich vekových kategóriách.

Ilustračná snímka 31 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Auto Bild

A tu sa natíska neustále opakovaná otázka: Ktoré jazdené SUV sú spoľahlivé? Pomoc ponúka najnovšia správa nemeckej siete staníc technickej kontroly TÜV-Report 2019, ktorá hodnotí technický stav rôznych modelov rôzneho veku a informuje o ich silných aj slabých stránkach. Zo správy možno vyčítať dôležité informácie, napríklad, tie, že modely staršie ako 10 rokov, ako VW Tiguan, často prejdú technickou kontrolou bez chybičky.

Práve v oblasti osvetlenia, kde najmä staršie vozidlá prepadávajú, je wolfsburské SUV solídnym kandidátom. Pozitívne odporúčania si vyslúžila aj tretia generácia Toyoty RAV4 (2006 až 2013), ktorá patrí medzi od základu robustné SUV.


>>> Kompletný prehľad TOP jazdených SUV nájdete v galérii <<<


Medzi mladšími ročníkmi zabodovalo Audi Q5, ktoré sa osvedčilo vo všetkých vekových kategóriách od štvorročných až po deväťročné. Z radu vystúpilo nízkou mierou chybovosti, jedinou slabinou sú poruchy hnacieho hriadeľa. Audi presvedčilo aj medzi dvoj- až trojročnými modelmi, kde technici vyzdvihli Q3, ktoré príkladne zvláda kontroly. Jeho najväčšou slabinou sú brzdové kotúče.

Kompaktné SUV: Tieto sa kazia najmenej

Anketa britského magazínu ukazuje, s ktorými modelmi z veľmi populárneho segmentu majú majitelia patálie iba zriedka.

To, že aj medzi mladšími SUV, nájdeme „excesy“, dokazujú Kia Sportage a Dacia Duster. Pri oboch modeloch zaznamenali technici TÜV takmer dvojnásobok porúch a nedostatkov, než je priemer. A tým sa obidva modely dostali na koniec tabuľky. Najväčšou slabinou sú labilné čapy riadenia a u Dacie sa k tomu pridružujú aj nedostatky v osvetlení a netesnosť výfukového systému.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×