Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemci preverujú ďalšie autá Opla

Vyšetrovanie prítomnosti manipulatívneho softvéru v Nemecku sa ani zďaleka neskončilo. Úrady v súčasnosti preverujú Opel a jeho najpredávanejšie modely.
25.11.2018 / TASR

Nemecký Spolkový úrad pre automobilovú dopravu (KBA) v súčasnosti preveruje ďalšie dieselové vozidlá. Podľa informácií rozhlasovej stanice Hessischer Rundfunk úrad hľadá manipulatívny softvér vo viacerých modeloch, okrem iného v najpredávanejšej Astre. Ide o nedávno vyrobené motory, ktoré by mali spĺňať emisnú normu Euro 6.

Ministerstvo dopravy pre agentúru DPA uviedlo, že KBA neustále preveruje vozidlá, medzi ktoré patria aj modely so staršími katalyzátormi na oxidy dusíka, napríklad Opel Astra alebo Corsa. Toto vyšetrovanie ešte nie je ukončené.

KBA už zaviazal Opel, aby zabezpečil softvérovú aktualizáciu u tisícov dieselových verzií modelov Insignia, Cascada a Zafira modelových ročníkov 2013 až 2016. Opel sa s pomocou predbežného opatrenia neúspešne pokúšal brániť proti rozhodnutiu KBA. Hardvérové úpravy Opel odmietol. Automobilka, ktorú v auguste 2017 prevzal francúzsky koncern PSA, považuje za zodpovedného bývalý materský koncern General Motors.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×