Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Elektrické Ople: Poznáme odvážne plány výrobcu

Elektrifikácia v podaní Oplu sa dotkne najprv Corsy a čiastočne Grandlandu X. Postupne budú elektrickým pohonom disponovať všetky modely.
7 25.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Nemeckému Oplu v rámci koncernu PSA svitá na lepšie časy. Dizajnová integrita ostáva do veľkej miery zachovaná, spoločné prvky sa však prejavia najmä v technike. O vplyve Peugeotu sme informovali už začiatkom tohto roka. Začalo to platformami pre Grandland X a Crossland X a pokračovať to môže pri novej Corse. Tá sa dočká aj plne elektrického variantu, pričom kompaktný Grandland X sa bude môcť pýšiť prevedením plug-in hybrid.

Opel v budúcnosti staví aj na čisto elektrický pohon 7 fotografií v galérii Opel v budúcnosti staví aj na čisto elektrický pohon Zdroj: Opel

Ako prvá príde na trh omladená Corsa už v budúcom roku. Jej výroba má prebiehať v španielskej Zaragoze, kde sa k nej má neskôr pripojiť aj čisto elektrická dvojička eCorsa. Vzhľadom na zámer Peugeotu elektrifikovať aj 208-čku, môžeme očakávať viacero spoločných znakov týchto koncernových súrodencov. Nemecko-francúzska spolupráca sa má prejaviť aj v ďalších modeloch. Jedným z nich je Grandland X, ktorý príde vo verzii plug-in hybrid a pravdepodobne bude zdieľať pohonnú jednotku s Peugeotom 3008 Hybrid4.

Momentálne najsilnejší ponúkaný motor pre Grandland X je benzín s objemom 1,6-litra a výkonom 133 kW (180 k). V prípade využitia francúzskeho hybridu, by ho 300-koňové stádo poľahky zosadilo z trónu. Tritisícosmička s ním popritom dokáže bez emisií prejsť 50 kilometrov, za čo vďačí 13,2 kWh batérii. Úplne identické parametre pre Grandland X nemožno očakávať, faktom však zostáva, že nemecké kompaktné SUV by sa stalo prvým plug-in hybridom Oplu.

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom 130 kW (177 k) a moderný osemstupňový...

Hybridné esúvéčko potvrdí svoje priekopnícke maniere aj iným spôsobom. Bude súčasťou prvej vlny expanzie PSA na africký kontinent, konkrétne do Namíbie. Tam bude vyrábané v novej továrni v spoločnosti Peugeotu 3008. Šéf nemeckej značky potvrdil aj odvážny plán elektrifikácie celého portfólia. Do roku 2024 by mali mať všetky vozidlá Oplu svojho výhradne elektrického dvojníka. Argumentom pre tento krok sú, ako inak, čím ďalej tým prísnejšie emisné limity.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×