Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot valcuje: Bude 2008 dizajnovou ikonou?

VIDEO
Peugeot 2008 dnes môže so závisťou pozerať na svojich koncernových bratov, ktorí sú aktuálne modernejší. Zdá sa, že Peugeot to tak nenechá dlho a do jeho portfólia čoskoro pribudne ďalší atraktívny model novej generácie.
2 príspevky 21.11.2018 / Filip Kadlečík

V hierarchii koncernu PSA sa aktuálne modely Crossland X, C3 Aircross a 2008 nachádzajú na rovnakej úrovni. Dokonca sa dá povedať, že Peugeot je dnes trochu v úzadí, dvojka značiek Citroën a Opel je totiž v súčasnosti modernejšia. Zdá sa, že model s levom na prednej kapote si všetko čoskoro vynahradí a bežnej koncernovej konkurencii ukáže chrbát.

Nemecký Auto Bild totiž prináša informácie o tom, že druhá generácia SUV 2008 bude stáť na platforme CMP, ktorú bude zdieľať s modelom DS3 Crossback, čiže francúzskou prémiou. Vďaka tomu by novinka mala o niekoľko centimetrov narásť vo všetkých smeroch a tým pádom ponúknuť i viac vnútorného priestoru.

Z hľadiska agregátov sa dnes hovorí najmä o benzínových trojvalcoch s výkonom do 88 (120 k), pre naftu by mal platiť strop 85 kW (115 k). Rátať sa má i s nasadením elektrickej techniky, ktorá by modelu 2008 prepožičiavala bezemisný dojazd na úrovni 350 kilometrov. So štvorkolkou netreba rátať ani naďalej. Základná cenovka by sa mala pohybovať okolo úrovne 17 500 eur, druhú generáciu mestského SUV vraj Peugeot predstaví v priebehu roka 2019. Okrem technických zmien novinka zaujme najmä výrazným dizajnovým prerodom.

Test Peugeot 2008: Súboj benzínu a nafty

Crossover nesmie chýbať v ponuke žiadnej veľkej automobilky. Nám sa do rúk dostal Peugeot 2008, a to hneď s dvomi motorizáciami. Ktorá je lepšia?

Podľa dobre informovaných grafikov Auto Bildu, ktorí aj zostavili vizualizáciu vo videu, sa má 2008 uberať smerom zadefinovaným modelom 3008. Zdá sa však, že ponúkne ešte odvážnejšie tvary a expresívnejšiu prednú časť s obrovskými diódovými reflektormi. Vzadu možno takmer určite rátať s prinajmenšom optickým prepojením koncových svetiel. Nakoľko sú odhady Auto Bildu správne, to sa dozvieme v najbližších mesiacoch. Ak by však boli, 2008 by mala potenciál stať sa dizajnovou ikonou svojho segmentu.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×