Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot valcuje: Bude 2008 dizajnovou ikonou?

VIDEO
Peugeot 2008 dnes môže so závisťou pozerať na svojich koncernových bratov, ktorí sú aktuálne modernejší. Zdá sa, že Peugeot to tak nenechá dlho a do jeho portfólia čoskoro pribudne ďalší atraktívny model novej generácie.
2 príspevky 21.11.2018 / Filip Kadlečík

V hierarchii koncernu PSA sa aktuálne modely Crossland X, C3 Aircross a 2008 nachádzajú na rovnakej úrovni. Dokonca sa dá povedať, že Peugeot je dnes trochu v úzadí, dvojka značiek Citroën a Opel je totiž v súčasnosti modernejšia. Zdá sa, že model s levom na prednej kapote si všetko čoskoro vynahradí a bežnej koncernovej konkurencii ukáže chrbát.

Nemecký Auto Bild totiž prináša informácie o tom, že druhá generácia SUV 2008 bude stáť na platforme CMP, ktorú bude zdieľať s modelom DS3 Crossback, čiže francúzskou prémiou. Vďaka tomu by novinka mala o niekoľko centimetrov narásť vo všetkých smeroch a tým pádom ponúknuť i viac vnútorného priestoru.

Z hľadiska agregátov sa dnes hovorí najmä o benzínových trojvalcoch s výkonom do 88 (120 k), pre naftu by mal platiť strop 85 kW (115 k). Rátať sa má i s nasadením elektrickej techniky, ktorá by modelu 2008 prepožičiavala bezemisný dojazd na úrovni 350 kilometrov. So štvorkolkou netreba rátať ani naďalej. Základná cenovka by sa mala pohybovať okolo úrovne 17 500 eur, druhú generáciu mestského SUV vraj Peugeot predstaví v priebehu roka 2019. Okrem technických zmien novinka zaujme najmä výrazným dizajnovým prerodom.

Test Peugeot 2008: Súboj benzínu a nafty

Crossover nesmie chýbať v ponuke žiadnej veľkej automobilky. Nám sa do rúk dostal Peugeot 2008, a to hneď s dvomi motorizáciami. Ktorá je lepšia?

Podľa dobre informovaných grafikov Auto Bildu, ktorí aj zostavili vizualizáciu vo videu, sa má 2008 uberať smerom zadefinovaným modelom 3008. Zdá sa však, že ponúkne ešte odvážnejšie tvary a expresívnejšiu prednú časť s obrovskými diódovými reflektormi. Vzadu možno takmer určite rátať s prinajmenšom optickým prepojením koncových svetiel. Nakoľko sú odhady Auto Bildu správne, to sa dozvieme v najbližších mesiacoch. Ak by však boli, 2008 by mala potenciál stať sa dizajnovou ikonou svojho segmentu.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×