Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Jimny ako Géčko či Land Rover Defender

Už od uvedenia Suzuki Jimny sa ozývajú viaceré hlasy, ktoré ho prirovnávajú ku Mercedesu-Benz triedy G. Štylistickú podobnosť plánuje využiť firma DAMD Inc., ktorá pre malý off-road chystá parádny optický paket.
4 1 príspevok 20.11.2018 / Filip Kadlečík

Už od tohtoročnej svetovej premiéry Suzuki Jimny ho viacerí motoristickí fanúšikovia prirovnávajú ku legende segmentu off-roadov, Mercedesu-Benz triedy G. Od Géčka si malý teréniak požičal viacero štylistických prvkov a tento fakt neušiel ani americkej firme DAMD.

4 fotografií v galérii Zdroj: DAMD Inc. Jimny sa vďaka optickému paketu môže zmeniť na offroadové legendy, Mercedes-Benz triedy G alebo Land Rover Defender 4 fotografií v galérii Jimny sa vďaka optickému paketu môže zmeniť na offroadové legendy, Mercedes-Benz triedy G alebo Land Rover Defender Zdroj: DAMD Inc.

Podnikavá spoločnosť sa pre Jimnyho rozhodla prichystať optický paket, vďaka ktorému ho vizuálne premeníte buď na model G63 s podpisom AMG, ale napríklad aj na britskú off-roadovú ikonu, Land Rover Defender. O cenovke sa zatiaľ nehovorí, už teraz je však jasné, že výroba doplnkov sa naplno rozbehne v roku 2019.

Transformácia na ostré Géčko sa skladá z kompletne prepracovanej prednej časti, čo zahŕňa reflektory, čelnú masku a nárazník. Chýbať tu nemôžu ani výrazne rozšírené nárazníky, prepracovaný zadný nárazník a odlišné kolesá. Vidlicový osemvalec by ste tu ale hľadali márne.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Premena na Defender taktiež zahŕňa odlišné nárazníky, charakteristické predné svetlomety či novú mriežku chladiča. V porovnaní s “Little G” však “Little D” dostalo i neprehliadnuteľné zásterky kolies. O prípadných zásahoch v interiéri zatiaľ správy nie sú. Čo myslíte, podarila sa DAMD Inc. táto premena? Podľa nás sa celkom trafili, najmä malý Defender má svoje drsné off-roadové čaro.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×