Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën chystá premenu: C4 Cactus na elektrinu

Citroën C4 Cactus je pre francúzsku značku jedným z kľúčových modelov. Nedávno sa mu dostalo starostlivosti v podobe polčasovej modernizácie, už teraz sa však hovorí o nástupcovi. Rok 2020 by mal byť kľúčový.
3 19.11.2018 / Filip Kadlečík

Medzi základné piliere automobilky Citroën aktuálne bezpochyby patrí model C4 Cactus. Kompakt nedávno prešiel výrazným faceliftom, ktorý okrem vylepšeného imidžu priniesol aj technologické novinky, medzi nimi napríklad systém tlmičov s progresívnymi hydraulickými dorazmi.

Cactus by v roku 2020 mal dostať i elektrický pohon 3 fotografie v galérii Cactus by v roku 2020 mal dostať i elektrický pohon Zdroj: Citroën

Samotný model Cactus bol z pohľadu Citroënu odvážnym krokom, ktorý zadefinoval dizajnové smerovanie značky na najbližšie roky. Faceliftovaný model s magickým pružením sme v teste preverili len nedávno, už teraz sa však hovorí o revolučnom nástupcovi, ktorého by značka mala uviesť v roku 2020.

Aktuálny C4 Cactus stojí na platforme PF1, novinka by ale podľa britského Autocaru mala prejsť na modulárny základ s označením CMP, ktorý využívajú i ostatné značky koncernu PSA. Vďaka modernejšej platforme potom bude Citroën môcť Cactus elektrifikovať. Okrem zážihových a vznetových jednotiek PureTech či BlueHDi môžeme v budúcnosti pod kapotou hatchbacku očakávať i bezemisné pohonné ústrojenstvo.

Test Citroën C4 Cactus: Magické pruženie v praxi

Citroën C4 Cactus prešiel na jeseň minulého roka faceliftom, ktorý uhľadil jeho dizajn a spravil z neho atraktívnejšie auto. To však rozhodne nie sú jediné zmeny. Tie najväčšie totiž nájdete hlboko...

V kuloároch sa hovorí aj o možnosti plug-in hybridu, ten však zatiaľ definitívne nie je potvrdený. Jeho prítomnosť by však bola logická, koncern PSA sa totiž netají tým, že od roku 2019 by každý nový model značiek Citroën, Peugeot, Opel, Vauxhall či DS mal byť k dispozícii aj ako hybrid či elektromobil. Budúcnosť modelu C4 Cactus môžu naznačiť i dve automobilové štúdie, ktoré Citroën údajne chystá na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA

BMW po sklamaní z vlaňajších ziskov pozerá na tento rok pesimisticky. Bez ohľadu na brexit očakáva výrazne slabšie výsledky a začína uťahovať opasok.

BMW je nespokojné, tento rok vidí v čiernych farbách

Stávka na segment SUV v podobe modelov Kodiaq a Karoq sa Škode zjavne oplatila. Obidve autá totiž výrazne ťahajú predaj, vďaka ktorému Škoda dosiahla rekordné...

Škoda vlani s rekordnými tržbami, no nižším ziskom

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

To, že človek je tvor omylný, je viac ako jasné. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov, ktorí sa dopúšťajú mnohých chýb. Mnohé z nich sú však zbytočné...

Hnevá to všetkých: Časté chyby našich vodičov

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×