Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Citroën chystá premenu: C4 Cactus na elektrinu

Citroën C4 Cactus je pre francúzsku značku jedným z kľúčových modelov. Nedávno sa mu dostalo starostlivosti v podobe polčasovej modernizácie, už teraz sa však hovorí o nástupcovi. Rok 2020 by mal byť kľúčový.
3 19.11.2018 / Filip Kadlečík

Medzi základné piliere automobilky Citroën aktuálne bezpochyby patrí model C4 Cactus. Kompakt nedávno prešiel výrazným faceliftom, ktorý okrem vylepšeného imidžu priniesol aj technologické novinky, medzi nimi napríklad systém tlmičov s progresívnymi hydraulickými dorazmi.

Cactus by v roku 2020 mal dostať i elektrický pohon 3 fotografie v galérii Cactus by v roku 2020 mal dostať i elektrický pohon Zdroj: Citroën

Samotný model Cactus bol z pohľadu Citroënu odvážnym krokom, ktorý zadefinoval dizajnové smerovanie značky na najbližšie roky. Faceliftovaný model s magickým pružením sme v teste preverili len nedávno, už teraz sa však hovorí o revolučnom nástupcovi, ktorého by značka mala uviesť v roku 2020.

Aktuálny C4 Cactus stojí na platforme PF1, novinka by ale podľa britského Autocaru mala prejsť na modulárny základ s označením CMP, ktorý využívajú i ostatné značky koncernu PSA. Vďaka modernejšej platforme potom bude Citroën môcť Cactus elektrifikovať. Okrem zážihových a vznetových jednotiek PureTech či BlueHDi môžeme v budúcnosti pod kapotou hatchbacku očakávať i bezemisné pohonné ústrojenstvo.

Test Citroën C4 Cactus: Magické pruženie v praxi

Citroën C4 Cactus prešiel na jeseň minulého roka faceliftom, ktorý uhľadil jeho dizajn a spravil z neho atraktívnejšie auto. To však rozhodne nie sú jediné zmeny. Tie najväčšie totiž nájdete hlboko...

V kuloároch sa hovorí aj o možnosti plug-in hybridu, ten však zatiaľ definitívne nie je potvrdený. Jeho prítomnosť by však bola logická, koncern PSA sa totiž netají tým, že od roku 2019 by každý nový model značiek Citroën, Peugeot, Opel, Vauxhall či DS mal byť k dispozícii aj ako hybrid či elektromobil. Budúcnosť modelu C4 Cactus môžu naznačiť i dve automobilové štúdie, ktoré Citroën údajne chystá na budúci rok.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×