Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW zažilo najlepší október vo svojej histórii

BMW aj napriek slabšiemu rastu predaja zaznamenal rekordný október. Globálne predalo takmer 201 000 áut.
17.11.2018 / TASR

Nemecká automobilka BMW predala minulý mesiac takmer 200 900 áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to síce predstavuje len mierny rast, stále je to však najlepší výsledok za mesiac október v histórii firmy.

Spoločnosť oznámila, že v októbri predala vo svete 200 883 áut. V porovnaní s októbrom minulého roka to znamená rast o 1,7 percenta. Zároveň upozornila, že historicky najlepší októbrový výsledok dosiahla napriek momentálne zložitej politickej a ekonomickej situácii.

Čo sa týka rovnomennej značky BMW, firma minulý mesiac predala 171 131 áut. Medziročne to znamená rast o 1,6 percenta. Automobilka dokázala zvýšiť predaj aj napriek skomplikovaniu situácie na trhu po tom, ako Európska únia od septembra zaviedla novú metodiku testovania emisií WLTP. Aj predaj značky Mini sa zvýšil, a to o 2,1 percenta na 29 418 vozidiel. Značku potiahol najmä model Mini Countryman, ktorého predaj vzrástol o 13,8 percenta.

Pozitívne výsledky vykázala firma v sekcii elektrických áut. V októbri sa ich predaj zvýšil o vyše 38 percent a za 10 mesiacov tohto roka o viac než 40 percent. Celkovo za 10 mesiacov predala spoločnosť BMW takmer 2,036 milióna vozidiel. V porovnaní s 10 mesiacmi minulého roka to znamená rast o 1,3 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×