Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW zažilo najlepší október vo svojej histórii

BMW aj napriek slabšiemu rastu predaja zaznamenal rekordný október. Globálne predalo takmer 201 000 áut.
17.11.2018 / TASR

Nemecká automobilka BMW predala minulý mesiac takmer 200 900 áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to síce predstavuje len mierny rast, stále je to však najlepší výsledok za mesiac október v histórii firmy.

Spoločnosť oznámila, že v októbri predala vo svete 200 883 áut. V porovnaní s októbrom minulého roka to znamená rast o 1,7 percenta. Zároveň upozornila, že historicky najlepší októbrový výsledok dosiahla napriek momentálne zložitej politickej a ekonomickej situácii.

Čo sa týka rovnomennej značky BMW, firma minulý mesiac predala 171 131 áut. Medziročne to znamená rast o 1,6 percenta. Automobilka dokázala zvýšiť predaj aj napriek skomplikovaniu situácie na trhu po tom, ako Európska únia od septembra zaviedla novú metodiku testovania emisií WLTP. Aj predaj značky Mini sa zvýšil, a to o 2,1 percenta na 29 418 vozidiel. Značku potiahol najmä model Mini Countryman, ktorého predaj vzrástol o 13,8 percenta.

Pozitívne výsledky vykázala firma v sekcii elektrických áut. V októbri sa ich predaj zvýšil o vyše 38 percent a za 10 mesiacov tohto roka o viac než 40 percent. Celkovo za 10 mesiacov predala spoločnosť BMW takmer 2,036 milióna vozidiel. V porovnaní s 10 mesiacmi minulého roka to znamená rast o 1,3 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×