Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ďalší krok evolúcie: Titánové disky kolies

TOP VIDEO
Za posledné desaťročia sa disky kolies automobilov poriadne zmenili. Aj superšporty mali v minulosti ráfiky takmer plné, nové materiály a technológie však časom všetko menia. Dôkazom je aj revolučný produkt značky HRE.
3 príspevky 16.11.2018 / Filip Kadlečík

Firma HRE nie je na trhu s efektnými ráfikmi nováčikom. Tak ako ostatné, aj ona v minulosti bola limitovaná pevnosťou materiálu či možnosťami opracovávania finálnych produktov. Postupnou evolúciou sa z nutnosti stala ozdoba automobilov, na ktorú dnes mnohí majitelia automobilov nedajú dopustiť. Často sa hovorí “disky robia auto” a my neprotestujeme.

Plechové vs. zliatinové disky: Čo obuť na zimu?

Okrem voľby pneumatík motoristi pred zimou často riešia i to, či zimné gumy obujú na oceľové (plechové) ráfiky, alebo radšej zvolia atraktívnejšiu zliatinovú konkurenciu. Ktoré sú v skutočnosti...

Teraz americká spoločnosť posúva ráfiky kolies na úplne novú úroveň. Nový typ disku s označním HRE 3D+ búra všetky zaužívané hranice. Jeho štruktúra je extrémne komplikovaná zámerne - to aby vynikli možnosti, ktoré dizajnérom ponúka spojenie výroby prostredníctvom 3D tlače z titánu. Ten je až o 80 % pevnejší než hliník, dokonca ani nepodlieha oxidácii. Uvidíme, či sa nová technológia uchytí i v praxi. Bola by škoda, ak by tak tomu nebolo.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×