Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW 330e: Šport sa môže spojiť s ekológiou

FOTO
Jednou z možností pre plug-in hybridy by v budúcnosti nemusela byť len honba za čo najväčším bezemisným dojazdom. Kombinovaný pohon môže mať i iné pozitíva a Bavori ich plánujú využiť.
10 2 príspevky 16.11.2018 / Filip Kadlečík

Koncern BMW v súčasnosti ponúka niekoľko plug-in hybridov, ktoré vedia byť nielen ekologické, ale aj zábavné. Žiarivým príkladom môže byť i nami testované Mini Countryman PHEV, SUV, ktoré dokáže prejsť niekoľko desiatok kilometrov len na elektrinu, pritom však nezabúda ani na výkon. Túto filozofiu má teraz ďalej rozvíjať ťažiskový produkt značky - rad 3.

Tento plug-in hybrid má slúžiť nielen ako ekologická alternatíva, ale i rýchle športové náčinie 10 fotografií v galérii Tento plug-in hybrid má slúžiť nielen ako ekologická alternatíva, ale i rýchle športové náčinie Zdroj: BMW

Bavori vdýchli život modelu 330e vo vyhotovení sedan. Plug-in hybridná trojka sa ako prvé vozidlo značky môže pýšiť prítomnosťou systému XtraBoost, ktorý zvládne dočasne zvýšiť štandardný výkon plug-in hybridného pohonu z hodnoty 185 kW (252 k) až na úrovni 215 kW (292 koní) pri zachovaní krútiaceho momentu 420 Nm. Bezmála tristokoňové stádo pod kapotou trojky rozhodne nie je zanedbateľnou porciou, agilný sedan vďaka nemu na stovku vypáli v priebehu 6,0 sekundy a zrýchľovať prestane až na úrovni 230 km/h.

Vylepšené parametre hybridného pohonu sa pretavia aj do bezemisného dojazdu, ktorý je dnes na úrovni 60-tich kilometrov. V štandardnom režime Hybrid teraz 330e dokáže čisto na elektrinu jazdiť až do rýchlosti 110 km/h, mód Electric túto hranicu posunie ešte o 30 km/h vyššie. Bezemisne teda už bude možné jazdiť aj na diaľnici. V prípade potreby elektromotoru kedykoľvek pomôže prepĺňaný benzínový štvorvalec so zdvihovým objemom 2,0 litra, ktorý sám o sebe produkuje 135 kW (184 k).

Hybridnej povahe vozidla sa prispôsobí i digitálny prístrojový štít 10 fotografií v galérii Hybridnej povahe vozidla sa prispôsobí i digitálny prístrojový štít Zdroj: BMW

BMW hovorí o kombinovanej spotrebe na úrovni 1,7 litra benzínu na 100 kilometrov jazdy. K zvýšenej efektivite má prispievať i vylepšená 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic so schopnosťou brzdenia podraďovaním. Funkcia XtraBoost bude dostupná už pri minimálnom nabití akumulátorov s kapacitou 12 kWh, volič smeru jazdy však vtedy musí byť prepnutý do polohy M/S.

Nové BMW radu 3: Opäť viac športu v DNA

Siedma generácia bavorského sedanu je väčšia než predchodca, no zároveň ľahšia a tuhšia. Prináša moderné motory i prvky vybavenia.

Pálčivou otázkou pri plug-in hybridných verziách bežných vozidiel býva batožinový priestor. Tu sa však zmenšil len nepatrne a ponúkne 375 litrov, batérie sú totiž umiestnené najmä pod sedadlami druhého radu. Na slovenský trh by sa BMW 330e malo dostať v priebehu budúceho leta.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×