Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

VIDEO
Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne opustí svoju pôvodnú koncepciu. Na čo sa môžeme tešiť?
7 príspevkov 14.11.2018 / Filip Kadlečík

Športové automobily či kabriolety to v dnešnej dobe majú ťažké - v posledných rokoch nielen kvôli vplyvu emisných limitoch či trendu SUV vychádzajú z módy. Na zmenu v preferenciách klientov bude najnovšie reagovať i Audi, ktoré v roku 2020 uvedie revolučnú generáciu typu TT. Na oblé línie a unikátny tvar prvej generácie navrhovaný Petrom Schreyerom, ktorý sa do istej miery zachoval až do dnešných dní, môžeme zabudnúť.

Novinka by mala vzniknúť na základe Audi A3 a prekvapivo bude mať štvoricu dvier. Ingolstadt túto možnosť naznačil už v roku 2014 na autosalóne v Paríži, kedy svetu predstavil koncept Sportsback Coupé. Sériová podoba nasledovníka rodu TT ešte nie je známa, Auto Bild však už na základe zákulisných rečí a indícii exkluzívne zostavil jeho vizualizáciu, ktorú si zo všetkých strán môžete pozrieť na priloženom videu.

Predná časť bude niesť obvyklé tvary Audi - ostré hrany, úzke diódové svetlomety a ostro rezané línie. Výrazné prelisy a agresívny styling pripomínajúci pôvodné Quattro sa dajú nájsť aj na profile, ktorý bude zdobiť klesajúci profil strechy. Základným darcom orgánov bude predĺžená kompaktná platforma VW, na ktorej bude stáť aj ďalšia Škoda Octavia či SUV Tiguan.

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi Slovensko na podvodnú súťaž.

Čo sa týka pohonu, novinka sa nevyhne 48-voltovým zážihovým agregátom s časticovým filtrom. Do úvahy ešte stále pripadajú aj vznetové pohonné jednotky, Ingolstadt však staví najmä na elektrifikáciu. Šepká sa, že TT by mohol poháňať plug-in hybrid s výkonom okolo 221 kW (300 k). Predĺžené kupé by sa dokonca mohlo dočkať i čisto elektrickej verzie s dojazdom na úrovni 600 kilometrov. Nakoniec by sa teda z modelu TT mohol stať obávaný konkurent Tesly Model 3.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×