Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

VIDEO
Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne opustí svoju pôvodnú koncepciu. Na čo sa môžeme tešiť?
7 príspevkov 14.11.2018 / Filip Kadlečík

Športové automobily či kabriolety to v dnešnej dobe majú ťažké - v posledných rokoch nielen kvôli vplyvu emisných limitoch či trendu SUV vychádzajú z módy. Na zmenu v preferenciách klientov bude najnovšie reagovať i Audi, ktoré v roku 2020 uvedie revolučnú generáciu typu TT. Na oblé línie a unikátny tvar prvej generácie navrhovaný Petrom Schreyerom, ktorý sa do istej miery zachoval až do dnešných dní, môžeme zabudnúť.

Novinka by mala vzniknúť na základe Audi A3 a prekvapivo bude mať štvoricu dvier. Ingolstadt túto možnosť naznačil už v roku 2014 na autosalóne v Paríži, kedy svetu predstavil koncept Sportsback Coupé. Sériová podoba nasledovníka rodu TT ešte nie je známa, Auto Bild však už na základe zákulisných rečí a indícii exkluzívne zostavil jeho vizualizáciu, ktorú si zo všetkých strán môžete pozrieť na priloženom videu.

Predná časť bude niesť obvyklé tvary Audi - ostré hrany, úzke diódové svetlomety a ostro rezané línie. Výrazné prelisy a agresívny styling pripomínajúci pôvodné Quattro sa dajú nájsť aj na profile, ktorý bude zdobiť klesajúci profil strechy. Základným darcom orgánov bude predĺžená kompaktná platforma VW, na ktorej bude stáť aj ďalšia Škoda Octavia či SUV Tiguan.

Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi Slovensko na podvodnú súťaž.

Čo sa týka pohonu, novinka sa nevyhne 48-voltovým zážihovým agregátom s časticovým filtrom. Do úvahy ešte stále pripadajú aj vznetové pohonné jednotky, Ingolstadt však staví najmä na elektrifikáciu. Šepká sa, že TT by mohol poháňať plug-in hybrid s výkonom okolo 221 kW (300 k). Predĺžené kupé by sa dokonca mohlo dočkať i čisto elektrickej verzie s dojazdom na úrovni 600 kilometrov. Nakoniec by sa teda z modelu TT mohol stať obávaný konkurent Tesly Model 3.


Video
Najnovšie články
BMW je nespokojné, tento rok vidí v čiernych farbách

Stávka na segment SUV v podobe modelov Kodiaq a Karoq sa Škode zjavne oplatila. Obidve autá totiž výrazne ťahajú predaj, vďaka ktorému Škoda dosiahla rekordné...

Škoda vlani s rekordnými tržbami, no nižším ziskom

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

To, že človek je tvor omylný, je viac ako jasné. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov, ktorí sa dopúšťajú mnohých chýb. Mnohé z nich sú však zbytočné...

Hnevá to všetkých: Časté chyby našich vodičov

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut

Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×