Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.
7 13.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ikonické Porsche 911 z 1977 roku je osadené plochým benzínovým šesťvalcom. Za iných okolností pravdivé tvrdenie tentokrát vyvrátil tuner StreetFighter LA. Ten si zobral na paškál Porsche 911 RWB (Rauh-Welt Begriff), ktorému doprial motor z Tesly a niekoľko ďalších úprav. Zmeny sa dotkli ako zovňajšku, tak i vnútra nemeckej klasiky.

Porsche 911 E-RWB je prienikom minulosti a budúcnosti 7 fotografií v galérii Porsche 911 E-RWB je prienikom minulosti a budúcnosti Zdroj: Instagram / streetfighter_la

Základné črty kultovej 911-tky v snehobielej farbe ostali zachované. Tuner si však neodpustil masívnejšie blatníky osadené skrutkami a výrazne široký bodykit. Kríženie budúcnosti a retra je badateľné najmä v interiéri vozidla. Najvýraznejším prvkom je chrómovaná ochranná klietka, v ktorej sa odráža prečalúnený interiér. Poťahy nesú odkaz klasiky, pričom využitá bola aj alcantara a koža. Zaujímavosťou je prítomnosť otáčkomera a chýbajúce opierky hlavy.

Upravenej deväťstojedenástke rozhodne nechýba poriadny výkon. Spaľovací agregát bol nahradený elektromotorom Tesla, ktorého montáž si dokonca nevyžadovala žiadne dodatočné úpravy. Výsledkom je výkon 420 kW (571 k) a takmer 1000 Nm dostupných pre tohto pouličného bitkára. Ostatné obligátne parametre vrátane dojazdu sú zatiaľ nedostupné.

Porsche 911 Speedster: Retro oslava jubilea

Kompletne otvorená dvojmiestna štúdia odkazuje mnohými detailmi na minulosť, interiér i technická stránka vyznáva puristický prístup.

Zoznam úprav uzatvárajú kolesá od firmy BBS a ich nastaviteľné zavesenie. Klasika s elektrickým ústrojenstvom bola predstavená v stánku TOYO na podujatí SEMA Show. Cena exempláru nie je verejnosti známa, dá sa však očakávať, že narobí v peňaženke poriadny prievan.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×