Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.
7 13.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Ikonické Porsche 911 z 1977 roku je osadené plochým benzínovým šesťvalcom. Za iných okolností pravdivé tvrdenie tentokrát vyvrátil tuner StreetFighter LA. Ten si zobral na paškál Porsche 911 RWB (Rauh-Welt Begriff), ktorému doprial motor z Tesly a niekoľko ďalších úprav. Zmeny sa dotkli ako zovňajšku, tak i vnútra nemeckej klasiky.

Porsche 911 E-RWB je prienikom minulosti a budúcnosti 7 fotografií v galérii Porsche 911 E-RWB je prienikom minulosti a budúcnosti Zdroj: Instagram / streetfighter_la

Základné črty kultovej 911-tky v snehobielej farbe ostali zachované. Tuner si však neodpustil masívnejšie blatníky osadené skrutkami a výrazne široký bodykit. Kríženie budúcnosti a retra je badateľné najmä v interiéri vozidla. Najvýraznejším prvkom je chrómovaná ochranná klietka, v ktorej sa odráža prečalúnený interiér. Poťahy nesú odkaz klasiky, pričom využitá bola aj alcantara a koža. Zaujímavosťou je prítomnosť otáčkomera a chýbajúce opierky hlavy.

Upravenej deväťstojedenástke rozhodne nechýba poriadny výkon. Spaľovací agregát bol nahradený elektromotorom Tesla, ktorého montáž si dokonca nevyžadovala žiadne dodatočné úpravy. Výsledkom je výkon 420 kW (571 k) a takmer 1000 Nm dostupných pre tohto pouličného bitkára. Ostatné obligátne parametre vrátane dojazdu sú zatiaľ nedostupné.

Porsche 911 Speedster: Retro oslava jubilea

Kompletne otvorená dvojmiestna štúdia odkazuje mnohými detailmi na minulosť, interiér i technická stránka vyznáva puristický prístup.

Zoznam úprav uzatvárajú kolesá od firmy BBS a ich nastaviteľné zavesenie. Klasika s elektrickým ústrojenstvom bola predstavená v stánku TOYO na podujatí SEMA Show. Cena exempláru nie je verejnosti známa, dá sa však očakávať, že narobí v peňaženke poriadny prievan.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×