Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.
3 13.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Koncom minulého mesiaca sme priniesli minimalistické zábery novej Mazdy3 v prevedení hatchback. Svoje sexi krivky na najnovších fotografiách ukázal aj sedan, ktorý takisto uzrie svetlo sveta už onedlho. Stane sa tak na blížiacej sa auto show v Los Angeles.

Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov 3 fotografie v galérii Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov Zdroj: Mazda

Zverejnené fotky potvrdzujú vplyv novej filozofie dizajnu označovanej Kodo. Čím ďalej, tým jasnejšie je, že nová trojka vo vyhotovení hatchback sa bude od konceptu Kai líšiť minimálne. Záberu z profilu sa tentokrát nevyhol ani sedan. Ten potvrdzuje štíhle línie a vzhľadom na šedú farbu pôsobí konzervatívnejšie.

Siluety dvojičiek čiastočne zahalených v tme len ťažko prezradia niečo o pohonnom ústrojenstve. Podľa slov japonskej automobilky však budú vybavené motormi SkyActiv a prinesú nové dimenzie radosti z jazdy pre zákazníkov z celého sveta. Hovorí sa najmä o dvojlitrovom benzíne s parametrami cca 140 kW (190 k) a 230 Nm. Štvrtá generácia populárnej trojky by mala posunúť vyššie aj úroveň intuitívneho ovládania.

Mazda3: Štvrtá generácia príde do LA

Japonci hovoria v upútavke o novej ére a naznačujú dizajn hatchbacku nižšej strednej triedy, ktorý by mal vychádzať zo štúdie Kai.

Novinky si svoj debut odbijú na autosalóne v americkom Los Angeles. Ten sa bude konať od 30. novembra do 9. decembra tohto roka. V prvej polovici budúceho roka by už mali byť dvojičky pripravené pre prvých záujemcov, no tí si na finálne informáciu či cenovku ešte musia pár týždňov počkať.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×