Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.
3 13.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Koncom minulého mesiaca sme priniesli minimalistické zábery novej Mazdy3 v prevedení hatchback. Svoje sexi krivky na najnovších fotografiách ukázal aj sedan, ktorý takisto uzrie svetlo sveta už onedlho. Stane sa tak na blížiacej sa auto show v Los Angeles.

Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov 3 fotografie v galérii Dvojica trojok sa nám odprezentuje už o pár týždňov Zdroj: Mazda

Zverejnené fotky potvrdzujú vplyv novej filozofie dizajnu označovanej Kodo. Čím ďalej, tým jasnejšie je, že nová trojka vo vyhotovení hatchback sa bude od konceptu Kai líšiť minimálne. Záberu z profilu sa tentokrát nevyhol ani sedan. Ten potvrdzuje štíhle línie a vzhľadom na šedú farbu pôsobí konzervatívnejšie.

Siluety dvojičiek čiastočne zahalených v tme len ťažko prezradia niečo o pohonnom ústrojenstve. Podľa slov japonskej automobilky však budú vybavené motormi SkyActiv a prinesú nové dimenzie radosti z jazdy pre zákazníkov z celého sveta. Hovorí sa najmä o dvojlitrovom benzíne s parametrami cca 140 kW (190 k) a 230 Nm. Štvrtá generácia populárnej trojky by mala posunúť vyššie aj úroveň intuitívneho ovládania.

Mazda3: Štvrtá generácia príde do LA

Japonci hovoria v upútavke o novej ére a naznačujú dizajn hatchbacku nižšej strednej triedy, ktorý by mal vychádzať zo štúdie Kai.

Novinky si svoj debut odbijú na autosalóne v americkom Los Angeles. Ten sa bude konať od 30. novembra do 9. decembra tohto roka. V prvej polovici budúceho roka by už mali byť dvojičky pripravené pre prvých záujemcov, no tí si na finálne informáciu či cenovku ešte musia pár týždňov počkať.


Video
Najnovšie články
Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×