Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

V Dolnom Kubíne finišuje jedna z najväčších investičných akcií dolnokubínskej samosprávy pre tento rok – rekonštrukcia a reorganizácia hlavnej križovatky pred školou na Komenského ulici v mestskej časti Kňažia.
13.11.2018 / TASR

Jedna z najväčších investičných akcií dolnokubínskej samosprávy pre tento rok – rekonštrukcia a reorganizácia hlavnej križovatky pred školou na Komenského ulici v mestskej časti Kňažia, v týchto dňoch finišuje. Z mestskej pokladnice sa na práce použije 147 000 eur. TASR o tom v pondelok informoval dolnokubínsky hovorca Martin Buzna.

Hlavným cieľom úprav je zvýšenie bezpečnosti. "Ide o najvyťaženejšiu križovatku v tejto mestskej časti," uviedol hovorca. Stavebné práce zahŕňajú okrem rekonštrukcie križovatky aj vytvorenie nástupných plôch a zálivu pre autobus tak, aby mohol zastaviť mimo cesty. Taktiež vybudovanie obojstranných nástupných ostrovčekov, aby boli vyvýšené a chránili obyvateľov pred dopravou. V lokalite okrem toho osadili bezpečnostné zábradlie. Celý priestor vydláždia a vznikne priestor, v ktorom sa môžu žiaci zhromažďovať a čakať na prichádzajúci autobus.

Súčasťou stavby je aj nový chodník, ktorý odvedie cestujúcich a obyvateľov na Mládežnícku ulicu. "Tento chodník odčlení aj priestor pre nové parkovisko, ktoré bude slúžiť pre 19 motorových vozidiel. Keďže v súčasnom období Kňažia nedisponuje toľkými parkovacími plochami, autá často stoja na Mládežníckej ulici," priblížil vedúci odboru dopravy na dolnokubínskom mestskom úrade Miroslav Kosmeľ s tým, že z tohto dôvodu čiastočne blokujú premávku aj na Komenského ulici.

Vytvorením nových odstavných plôch si mesto sľubuje zlepšenie priechodnosti ciest pre letnú a zimnú údržbu, ale aj samotnej bezpečnosti. "Predovšetkým nám ide o bezpečnosť chodcov, obyvateľov mestskej časti a v neposlednom rade žiakov, ktorí tadiaľto prechádzajú. To bol dôvod, prečo sme sa rozhodli preorganizovať križovatku aj priestranstvo pred školou," vysvetlil dolnokubínsky primátor Roman Matejov.

Parkovisko bude mať tri dažďové vpuste, ktoré doplnia o lapače ropných látok. "Vymeníme aj živičný povrch, pretože ten pôvodný bol značne poškodený. Bodová oprava by nebola finančne efektívna," dodal Kosmeľ. Priestranstvo doplnia aj dva nové priechody pre chodcov, ktoré budú osvetlené špeciálnymi svietidlami.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×