Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

V Dolnom Kubíne finišuje jedna z najväčších investičných akcií dolnokubínskej samosprávy pre tento rok – rekonštrukcia a reorganizácia hlavnej križovatky pred školou na Komenského ulici v mestskej časti Kňažia.
13.11.2018 / TASR

Jedna z najväčších investičných akcií dolnokubínskej samosprávy pre tento rok – rekonštrukcia a reorganizácia hlavnej križovatky pred školou na Komenského ulici v mestskej časti Kňažia, v týchto dňoch finišuje. Z mestskej pokladnice sa na práce použije 147 000 eur. TASR o tom v pondelok informoval dolnokubínsky hovorca Martin Buzna.

Hlavným cieľom úprav je zvýšenie bezpečnosti. "Ide o najvyťaženejšiu križovatku v tejto mestskej časti," uviedol hovorca. Stavebné práce zahŕňajú okrem rekonštrukcie križovatky aj vytvorenie nástupných plôch a zálivu pre autobus tak, aby mohol zastaviť mimo cesty. Taktiež vybudovanie obojstranných nástupných ostrovčekov, aby boli vyvýšené a chránili obyvateľov pred dopravou. V lokalite okrem toho osadili bezpečnostné zábradlie. Celý priestor vydláždia a vznikne priestor, v ktorom sa môžu žiaci zhromažďovať a čakať na prichádzajúci autobus.

Súčasťou stavby je aj nový chodník, ktorý odvedie cestujúcich a obyvateľov na Mládežnícku ulicu. "Tento chodník odčlení aj priestor pre nové parkovisko, ktoré bude slúžiť pre 19 motorových vozidiel. Keďže v súčasnom období Kňažia nedisponuje toľkými parkovacími plochami, autá často stoja na Mládežníckej ulici," priblížil vedúci odboru dopravy na dolnokubínskom mestskom úrade Miroslav Kosmeľ s tým, že z tohto dôvodu čiastočne blokujú premávku aj na Komenského ulici.

Vytvorením nových odstavných plôch si mesto sľubuje zlepšenie priechodnosti ciest pre letnú a zimnú údržbu, ale aj samotnej bezpečnosti. "Predovšetkým nám ide o bezpečnosť chodcov, obyvateľov mestskej časti a v neposlednom rade žiakov, ktorí tadiaľto prechádzajú. To bol dôvod, prečo sme sa rozhodli preorganizovať križovatku aj priestranstvo pred školou," vysvetlil dolnokubínsky primátor Roman Matejov.

Parkovisko bude mať tri dažďové vpuste, ktoré doplnia o lapače ropných látok. "Vymeníme aj živičný povrch, pretože ten pôvodný bol značne poškodený. Bodová oprava by nebola finančne efektívna," dodal Kosmeľ. Priestranstvo doplnia aj dva nové priechody pre chodcov, ktoré budú osvetlené špeciálnymi svietidlami.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin

Kórejský debutant narobil v segmente hot-hatchov slušný rozruch. Hyundai i30 N je čoraz obľúbenejší a prinajmenšom predajmi drví svoju konkurenciu. Teraz na to...

Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×