Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.
6 príspevkov 13.11.2018 / TASR

Platforma elektromobilov nemeckého koncernu Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektrických vozidiel a tomu zodpovedajúcich dodávok batérií. Povedal to generálny riaditeľ Herbert Diess pre nemecký časopis Automobilwoche.
Podľa jeho slov plány koncernu počítajú s výrobou 50 miliónov elektromobilov a s tým spojenými dodávkami batérií.

Skupina Volkswagen predala v minulom roku celkovo 10,7 milióna vozidiel.
Hovorca VW uviedol, že číslo, ktoré spomenul Diess predstavuje teoretický dlhodobý cieľ pre platformu elektromobilov MEB.

Aktuálna platforma výroby vozidiel so spaľovacími motormi koncernu Volkswagen, ktorá zastrešuje celú škálu značiek, už dosiahla hranicu 50 miliónov kusov predaných áut v priebehu rokov. Volkswagen vyčlenil 50 miliárd eur na obstaranie batérií, zopakoval Diess.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×