Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

FOTO
Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú prevodovku. Kedy príde do Európy?
25 2 príspevky 12.11.2018 / Filip Kadlečík

Mitsubishi L200 patrí medzi overených hráčov na trhu pick-upov. Cveng má nielen v Európe, ale i za veľkou mlákou, kde je známy pod označením Triton. Japonci už skôr avizovali, že pick-up prejde modernizáciou, ktorá ho výrazne zmenila. Akákoľvek podobnosť s derivátom Fiat Fullback už teraz bude minulosťou. Facelifty bývajú v dnešnom automobilovom svete skôr povinnou jazdou, tu však Mitsubishi išlo úplne inou cestou.

Mitsubishi L200, inde známe ako Triton, do Európy príde v auguste roka 2019 25 fotografií v galérii Mitsubishi L200, inde známe ako Triton, do Európy príde v auguste roka 2019 Zdroj: Mitsubishi

Najväčšou zmenou je na prvý pohľad dizajn pracovného teréniaku. L200 dostáva prednú časť známu pod označením Dynamic Shield. Úzke LED denné svetlá dopĺňa ďalší segment, ktorý sa stará o tlmené či diaľkové svietenie. Odlišné sú i koncové svetlá, tie tiež dostali LED trubicu. Silueta automobilu sa nemenila, profil však zatraktívňuje niekoľko výrazných prelisov.

V interiéri hrá modernizované Mitsubishi podobnú pieseň. Nezmenil sa od základov, sľubuje však použitie kvalitnejších materiálov a mäkkších plastov. Pozitívnou zmenou bude nový multifunkčný volant či aktuálnejší infotainment.

Koncepcia interiéru sa nemenila, vylepšiť sa mali najmä materiály či úroveň spracovania 25 fotografií v galérii Koncepcia interiéru sa nemenila, vylepšiť sa mali najmä materiály či úroveň spracovania Zdroj: Mitsubishi

Technologický update zahŕňa systémy upozornenia na vozidlá v mŕtvom uhle či rozpoznávanie potenciálne nebezpečných situácií pri cúvaní do premávky. K dispozícii by tu mal byť i 360-stupňový kamerový systém. Z pozície šoféra sa ďalej možno tešiť na prítomnosť novej šesťstupňovej prevodovky, inteligentnejšieho pohonu všetkých kolies a posilnených tlmičov na zadnej náprave.

Mitsubishi L200: Odhalenie je za dverami

Tri diamanty opäť upozorňujú na chystaný debut zmodernizovaného pick-upu, pravdepodobne sa odohrá počas najbližších týždňov.

Mimo asfaltu príde vhod i asistent zjazdu z kopca či režim off-road, pri ktorom si možno vybrať zo štyroch druhov povrchu. Ohľadom motorizácií je zatiaľ ticho, európska premiéra sa odohrá až koncom budúceho augusta. Dovtedy si na detailné technické špecifikácie budeme musieť počkať.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×