Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

FOTO
Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú prevodovku. Kedy príde do Európy?
25 2 príspevky 12.11.2018 / Filip Kadlečík

Mitsubishi L200 patrí medzi overených hráčov na trhu pick-upov. Cveng má nielen v Európe, ale i za veľkou mlákou, kde je známy pod označením Triton. Japonci už skôr avizovali, že pick-up prejde modernizáciou, ktorá ho výrazne zmenila. Akákoľvek podobnosť s derivátom Fiat Fullback už teraz bude minulosťou. Facelifty bývajú v dnešnom automobilovom svete skôr povinnou jazdou, tu však Mitsubishi išlo úplne inou cestou.

Mitsubishi L200, inde známe ako Triton, do Európy príde v auguste roka 2019 25 fotografií v galérii Mitsubishi L200, inde známe ako Triton, do Európy príde v auguste roka 2019 Zdroj: Mitsubishi

Najväčšou zmenou je na prvý pohľad dizajn pracovného teréniaku. L200 dostáva prednú časť známu pod označením Dynamic Shield. Úzke LED denné svetlá dopĺňa ďalší segment, ktorý sa stará o tlmené či diaľkové svietenie. Odlišné sú i koncové svetlá, tie tiež dostali LED trubicu. Silueta automobilu sa nemenila, profil však zatraktívňuje niekoľko výrazných prelisov.

V interiéri hrá modernizované Mitsubishi podobnú pieseň. Nezmenil sa od základov, sľubuje však použitie kvalitnejších materiálov a mäkkších plastov. Pozitívnou zmenou bude nový multifunkčný volant či aktuálnejší infotainment.

Koncepcia interiéru sa nemenila, vylepšiť sa mali najmä materiály či úroveň spracovania 25 fotografií v galérii Koncepcia interiéru sa nemenila, vylepšiť sa mali najmä materiály či úroveň spracovania Zdroj: Mitsubishi

Technologický update zahŕňa systémy upozornenia na vozidlá v mŕtvom uhle či rozpoznávanie potenciálne nebezpečných situácií pri cúvaní do premávky. K dispozícii by tu mal byť i 360-stupňový kamerový systém. Z pozície šoféra sa ďalej možno tešiť na prítomnosť novej šesťstupňovej prevodovky, inteligentnejšieho pohonu všetkých kolies a posilnených tlmičov na zadnej náprave.

Mitsubishi L200: Odhalenie je za dverami

Tri diamanty opäť upozorňujú na chystaný debut zmodernizovaného pick-upu, pravdepodobne sa odohrá počas najbližších týždňov.

Mimo asfaltu príde vhod i asistent zjazdu z kopca či režim off-road, pri ktorom si možno vybrať zo štyroch druhov povrchu. Ohľadom motorizácií je zatiaľ ticho, európska premiéra sa odohrá až koncom budúceho augusta. Dovtedy si na detailné technické špecifikácie budeme musieť počkať.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×