Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.
7 príspevkov 12.11.2018 / Soňa Zverková

Burzová hodnota kalifornskej Tesly prvýkrát prekonala hodnotu BMW. Tesla má podľa aktuálneho vývoja kurzov akcií hodnotu takmer 60 miliárd dolárov (52,88 miliardy eur), kým trhová kapitalizácia BMW pre nepriaznivé výsledky v treťom štvrťroku klesla na 55 miliárd dolárov (48,48 miliardy eur).

Podľa portálov Automobilwoche a Electrek obidve spoločnosti sú nerovní protivníci. Mníchovský koncern predáva ročne vyše dva milióny vozidiel, predaj Tesly je v súčasnosti zhruba 360 000 áut. Zdá sa však, investori vidia budúcnosť Tesly optimistickejšie než BMW. Povzbudil ich zrejme aj štvrťročný zisk Tesly, prvý po dvoch rokoch. Naviac je Tesla Model 3 najpredávanejším elektromobilom sveta, ktorý z dlhoročného trónu zosadil doterajšiu jednotku Nissan Leaf.

Úspech Modelu 3 dáva zabrať práve BMW, nakoľko trojkový rad patrí k piatim modelom, ktorých kupci presedlávajú na Teslu. Ďalšími štyrmi sú Toyota Prius, Honda Accord, Honda Civic a Nissan Leaf. A BMW si to uvedomuje: „Tesla Model 3 vyvíja na trh veľký tlak,“ skonštatoval pre Electrek šéf BMW pre Severnú Ameriku Bernhard Kuhnt.


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×