Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.
7 príspevkov 12.11.2018 / Soňa Zverková

Burzová hodnota kalifornskej Tesly prvýkrát prekonala hodnotu BMW. Tesla má podľa aktuálneho vývoja kurzov akcií hodnotu takmer 60 miliárd dolárov (52,88 miliardy eur), kým trhová kapitalizácia BMW pre nepriaznivé výsledky v treťom štvrťroku klesla na 55 miliárd dolárov (48,48 miliardy eur).

Podľa portálov Automobilwoche a Electrek obidve spoločnosti sú nerovní protivníci. Mníchovský koncern predáva ročne vyše dva milióny vozidiel, predaj Tesly je v súčasnosti zhruba 360 000 áut. Zdá sa však, investori vidia budúcnosť Tesly optimistickejšie než BMW. Povzbudil ich zrejme aj štvrťročný zisk Tesly, prvý po dvoch rokoch. Naviac je Tesla Model 3 najpredávanejším elektromobilom sveta, ktorý z dlhoročného trónu zosadil doterajšiu jednotku Nissan Leaf.

Úspech Modelu 3 dáva zabrať práve BMW, nakoľko trojkový rad patrí k piatim modelom, ktorých kupci presedlávajú na Teslu. Ďalšími štyrmi sú Toyota Prius, Honda Accord, Honda Civic a Nissan Leaf. A BMW si to uvedomuje: „Tesla Model 3 vyvíja na trh veľký tlak,“ skonštatoval pre Electrek šéf BMW pre Severnú Ameriku Bernhard Kuhnt.


Video
Najnovšie články
Extrémna špecialita: 400 koní pre Hyundai i30 N

PRVÁ JAZDA Druhá generácia modelu CLA prichádza vo veľkom štýle. Nadupaný kompakt ponúka to najlepšie, čo dnes do auta týchto rozmerov viete namontovať...

Jazda s novým CLA: Technologický koncert

Okrem tria sériových modelov prezentovala automobilka dva koncepty, s ktorými tiež ráta do budúcnosti. Finálne produkty sa asi objavia iba v Číne.

Volkswagen uviedol v Šanghaji až päť SUV

VW Slovakia v snahe o optimalizáciu výroby bude postupne rušiť pracovné miesta, čo sa dotkne niekoľkých tisícov zamestnancov. Fabrika zároveň spustila internú...

Bratislavský Volkswagen zruší tisíce pracovných miest

Biturbo osemvalec dostupný v dvoch naladeniach zostal zachovaný, zmeny sa však okrem exteriérového dizajnu dotkli aj podvozka páru SUV.

Mercedes-AMG: Nový make-up pre GLC 63

Prechod na platformu CMP prinesie výrazné hmotnostné úspory, vďaka ktorým základná hodnota podlezie magickú jednu tonu.

Opel Corsa je aktuálne na veľkej diéte

Rapid nahrádza hatchback, ktorý spúšťa v rámci značky revolúciu. Prináša svieži dizajn karosérie i interiéru a moderné technológie.

Škoda Scala: Česi mieria kompaktom ozaj presne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×