Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.
7 príspevkov 12.11.2018 / Soňa Zverková

Burzová hodnota kalifornskej Tesly prvýkrát prekonala hodnotu BMW. Tesla má podľa aktuálneho vývoja kurzov akcií hodnotu takmer 60 miliárd dolárov (52,88 miliardy eur), kým trhová kapitalizácia BMW pre nepriaznivé výsledky v treťom štvrťroku klesla na 55 miliárd dolárov (48,48 miliardy eur).

Podľa portálov Automobilwoche a Electrek obidve spoločnosti sú nerovní protivníci. Mníchovský koncern predáva ročne vyše dva milióny vozidiel, predaj Tesly je v súčasnosti zhruba 360 000 áut. Zdá sa však, investori vidia budúcnosť Tesly optimistickejšie než BMW. Povzbudil ich zrejme aj štvrťročný zisk Tesly, prvý po dvoch rokoch. Naviac je Tesla Model 3 najpredávanejším elektromobilom sveta, ktorý z dlhoročného trónu zosadil doterajšiu jednotku Nissan Leaf.

Úspech Modelu 3 dáva zabrať práve BMW, nakoľko trojkový rad patrí k piatim modelom, ktorých kupci presedlávajú na Teslu. Ďalšími štyrmi sú Toyota Prius, Honda Accord, Honda Civic a Nissan Leaf. A BMW si to uvedomuje: „Tesla Model 3 vyvíja na trh veľký tlak,“ skonštatoval pre Electrek šéf BMW pre Severnú Ameriku Bernhard Kuhnt.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×