Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.
7 príspevkov 12.11.2018 / Soňa Zverková

Burzová hodnota kalifornskej Tesly prvýkrát prekonala hodnotu BMW. Tesla má podľa aktuálneho vývoja kurzov akcií hodnotu takmer 60 miliárd dolárov (52,88 miliardy eur), kým trhová kapitalizácia BMW pre nepriaznivé výsledky v treťom štvrťroku klesla na 55 miliárd dolárov (48,48 miliardy eur).

Podľa portálov Automobilwoche a Electrek obidve spoločnosti sú nerovní protivníci. Mníchovský koncern predáva ročne vyše dva milióny vozidiel, predaj Tesly je v súčasnosti zhruba 360 000 áut. Zdá sa však, investori vidia budúcnosť Tesly optimistickejšie než BMW. Povzbudil ich zrejme aj štvrťročný zisk Tesly, prvý po dvoch rokoch. Naviac je Tesla Model 3 najpredávanejším elektromobilom sveta, ktorý z dlhoročného trónu zosadil doterajšiu jednotku Nissan Leaf.

Úspech Modelu 3 dáva zabrať práve BMW, nakoľko trojkový rad patrí k piatim modelom, ktorých kupci presedlávajú na Teslu. Ďalšími štyrmi sú Toyota Prius, Honda Accord, Honda Civic a Nissan Leaf. A BMW si to uvedomuje: „Tesla Model 3 vyvíja na trh veľký tlak,“ skonštatoval pre Electrek šéf BMW pre Severnú Ameriku Bernhard Kuhnt.


Video
Najnovšie články
Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×