Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prešľapy automobiliek: Najškaredšie autá sveta

FOTO
Ponúknuť dobré auto nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Správne namiešaný mix musí byť spoľahlivý, obstojne jazdiť a zároveň aj pôsobiť atraktívne. Nie každý dizajn karosérie však automobilke vyjde podľa predstáv.
52 9 príspevkov 11.11.2018 / Filip Kadlečík

Automobil si každý vyzerá na základe odlišných parametrov. Vo všeobecnosti platí, že úspešný model musí napĺňať niekoľko základných predpokladov. Zvažujeme napríklad jazdné vlastnosti, spoľahlivosť či kvalitu vozidla. Jedným z najdôležitejších z nich je jednoznačne aj atraktívny vzhľad.

Najškaredšie automobily histórie vyberala redakcia nemeckého magazínu Auto Bild 52 fotografií v galérii Najškaredšie automobily histórie vyberala redakcia nemeckého magazínu Auto Bild Zdroj: Auto Bild

Málokto dokáže byť pri kúpe automobilu natoľko racionálny, aby si kúpil auto, ktoré sa mu vôbec nepáči, len preto, že dobre jazdí či má predpoklad byť spoľahlivé. Sexepíl predáva a i v súčasnom automobilovom svete existuje niekoľko prípadov, ktoré toto tvrdenie podtrhujú.

Jeden z najúspešnejších dizajnových prípadov posledných rokov okrem iných píše Mazda. Japonci pred časom nastúpili na dizajnovú vlnu Kodo, ktorá ich vyniesla do nebývalých výšin. Ázijskej automobilke sa darí a do veľkej miery jej pomáha práve fakt, že jej modely sú vo všeobecnosti považované za pekné.


>>> 33 najškaredších áut histórie nájdete v galérii <<<


Automobilový svet je ale často i svedkom takých príbehov, ktoré majú úplne opačný priebeh. Na začiatku stojí podarené a praktické auto, ktoré by objektívne mohlo prilákať ľudí. Na konci však môžeme vidieť spotrebiteľa, ktorý sa napriek dobrej vôli nedokáže zmieriť s dizajnom vozidla.

100 najkrajších áut v histórii: Ktoré zvíťazí?

Automobilový dizajn rozhodne netreba podceňovať, častokrát stojí za úspechom toho-ktorého modelu. Mnohé typy sú vďaka nemu dokonca nesmrteľnými. Pozrite si stovku najkrajších.

O kontroverzných automobiloch je tento rebríček zostavený redakciou nemeckého magazínu Auto Bild. V galérii nájdete 33 najškaredších kúskov z celej automobilovej histórie. Nechýbajú tu tradičné modely, ktoré by v podobnom zozname očakával každý, ale i prekvapivé kúsky. My by sme niektoré odobrali a iné zasa pridali. Ako ste na tom vy, súhlasíte s nemeckým poradím? Ktoré z áut je podľa vás to úplne najškaredšie?


Video
Najnovšie články
Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA

BMW po sklamaní z vlaňajších ziskov pozerá na tento rok pesimisticky. Bez ohľadu na brexit očakáva výrazne slabšie výsledky a začína uťahovať opasok.

BMW je nespokojné, tento rok vidí v čiernych farbách

Stávka na segment SUV v podobe modelov Kodiaq a Karoq sa Škode zjavne oplatila. Obidve autá totiž výrazne ťahajú predaj, vďaka ktorému Škoda dosiahla rekordné...

Škoda vlani s rekordnými tržbami, no nižším ziskom

Na novembrovom autosalóne v LA predvedie mníchovská značka nového člena radu 2, ktorý bude postavený na architektúre UKL.

BMW chystá premiéru malého Gran Coupé

To, že človek je tvor omylný, je viac ako jasné. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov, ktorí sa dopúšťajú mnohých chýb. Mnohé z nich sú však zbytočné...

Hnevá to všetkých: Časté chyby našich vodičov

Dvojica britských vozidiel prichádza s rovnakým srdcom, aké má aj SUV Bentayga. Osemvalec dosahuje výkon 550 koní.

Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×