Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prešľapy automobiliek: Najškaredšie autá sveta

FOTO
Ponúknuť dobré auto nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Správne namiešaný mix musí byť spoľahlivý, obstojne jazdiť a zároveň aj pôsobiť atraktívne. Nie každý dizajn karosérie však automobilke vyjde podľa predstáv.
52 9 príspevkov 11.11.2018 / Filip Kadlečík

Automobil si každý vyzerá na základe odlišných parametrov. Vo všeobecnosti platí, že úspešný model musí napĺňať niekoľko základných predpokladov. Zvažujeme napríklad jazdné vlastnosti, spoľahlivosť či kvalitu vozidla. Jedným z najdôležitejších z nich je jednoznačne aj atraktívny vzhľad.

Najškaredšie automobily histórie vyberala redakcia nemeckého magazínu Auto Bild 52 fotografií v galérii Najškaredšie automobily histórie vyberala redakcia nemeckého magazínu Auto Bild Zdroj: Auto Bild

Málokto dokáže byť pri kúpe automobilu natoľko racionálny, aby si kúpil auto, ktoré sa mu vôbec nepáči, len preto, že dobre jazdí či má predpoklad byť spoľahlivé. Sexepíl predáva a i v súčasnom automobilovom svete existuje niekoľko prípadov, ktoré toto tvrdenie podtrhujú.

Jeden z najúspešnejších dizajnových prípadov posledných rokov okrem iných píše Mazda. Japonci pred časom nastúpili na dizajnovú vlnu Kodo, ktorá ich vyniesla do nebývalých výšin. Ázijskej automobilke sa darí a do veľkej miery jej pomáha práve fakt, že jej modely sú vo všeobecnosti považované za pekné.


>>> 33 najškaredších áut histórie nájdete v galérii <<<


Automobilový svet je ale často i svedkom takých príbehov, ktoré majú úplne opačný priebeh. Na začiatku stojí podarené a praktické auto, ktoré by objektívne mohlo prilákať ľudí. Na konci však môžeme vidieť spotrebiteľa, ktorý sa napriek dobrej vôli nedokáže zmieriť s dizajnom vozidla.

100 najkrajších áut v histórii: Ktoré zvíťazí?

Automobilový dizajn rozhodne netreba podceňovať, častokrát stojí za úspechom toho-ktorého modelu. Mnohé typy sú vďaka nemu dokonca nesmrteľnými. Pozrite si stovku najkrajších.

O kontroverzných automobiloch je tento rebríček zostavený redakciou nemeckého magazínu Auto Bild. V galérii nájdete 33 najškaredších kúskov z celej automobilovej histórie. Nechýbajú tu tradičné modely, ktoré by v podobnom zozname očakával každý, ale i prekvapivé kúsky. My by sme niektoré odobrali a iné zasa pridali. Ako ste na tom vy, súhlasíte s nemeckým poradím? Ktoré z áut je podľa vás to úplne najškaredšie?


Video
Najnovšie články
Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd...

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

V čase, keď sa vo Francúzsku rozhoreli protesty tzv. žltých viest, prichádza správa, že Ford zatvorí svoju fabriku na výrobu prevodoviek. Strata pracovných...

Ford zatvorí svoju francúzsku fabriku

Nemecký gigant ponúkol zákazníkom tisíce áut, ktoré mali skončiť v šrote. Riaditeľ spoločnosti má o probléme vedieť od roku 2016.

Ďalší škandál VW: Predával aj prototypy

Aston Martin sa pochválil novým dvanásťvalcom, ktorý využíva technológie F1 a bude schopný točiť do 11 100 ot./min.

Valkyrie: Motor bude mať vyše 1 000 koní

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×