Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dodge Challenger Hellcat: Santove pekelné sane

TOP VIDEO
Automobilka Dodge ukázala v reklame Santov nový záprah. Červený Dodge Challenger Hellcat roznesie darčeky rýchlosťou až 326 km/h.
1 10.11.2018 / Redakcia AUTO BILD

Príchod Vianoc už každoročne zvestujú reklamy najmä v televízii. Za veľkou mlákou sa v jednej z nich rozhodla automobilka Dodge, že dodá Santa Clausovi nové sane v podobe upraveného Hellcatu. Ich celý názov je 2019 Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye a pochváliť sa môžu vyše osemsto koňmi, alebo v tomto prípade skôr sobmi. Osemvalcový agregát s objemom 6,2 litra vystrelí darčekový expres na stovku za 3,4 sekundy a tachometer sa zastaví až na 326 km/h.

Dodge Challenger Hellcat čakajú zmeny

Na príchod omladeného svalovca upozorňuje výrobca dvojicou fotiek, ktoré zachytávajú donedávna najvýkonnejšiu verziu.

Roznášanie darčekov by tak malo tentokrát prebehnúť v rekordnom čase. Postará sa o to svalnatý Santa, ktorého si zahral bývalý wrestler menom Bill Goldberg. Vylepšenie saní zabezpečili v dielni škriatkovia, pričom Dodge odprezentoval aj svojich ďalších zástupcov – Charger a Durango. Prijali by ste aj vy takýto záprah pre doručovanie darčekov?


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×