Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rusi stvorili ďalšie off-roadové monštrum

VIDEO
Rusko svetu v posledných rokoch dáva jeden ultimátny off-road za druhým. Do partie sa teraz pridáva Technoimpuls Krečet Z. Šesťkolesové monštrum odvezie deväť pasažierov na koniec sveta a späť, má prekvapivo priaznivú cenovku.
30 2 príspevky 09.11.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je v automobilovom svete známe ako krajina neobmedzených možností. Na východe vznikajú neopakovateľné off-roady, ktoré sú schopné zdolať akúkoľvek prekážku vrátane vodnej plochy. Do parti drsniakov sa teraz pridáva nový prírastok - Technoimpuls Krečet Z.

Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách 30 fotografií v galérii Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách Zdroj: Technoimpuls

Šesťkolesové monštrum dopredu ženie v strede uložený turbodiesel Hyundai so zdvihovým objemom 2,5 l. Štvorvalec vo vrcholnej verzii produkuje 74 kW (100 k) a 230 Nm, slabší je ladený len na 61 kW (83 k) a 196 Nm. Relatívne nízky výkon tu ani náhodou nie je prekážkou.

Automobil síce má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 50 km/h, zato však disponuje prevodovkou s dvojstupňovou redukciou či trojicou diferenciálov. Z off-roadových vychytávok nechýba ani integrovaný systém dofukovania kolies, vodič sa zasa môže spoľahnúť na pomoc posilňovača riadenia.

Najluxusnejšia Niva: Ako trieda G z Ruska

Terénna legenda si už dnes žije svoj ďalší život ako model 4x4, aj tak jej však málokto povie inak než Niva. Jej meno má stále cveng aj na Slovensku, v Rusku je však podstatne výraznejší. Pozrite sa,...

Krečet sa aktuálne ponúka v troch verziách. Štvorkolesový typ odveze 9 pasažierov, do šesťkolesového sa zasa zmestí až 11 ľudí. Okrem toho so šesticou kolies existuje aj nákladné vyhotovenie. Automobil sa využíva predovšetkým v armáde či iných štátnych zložkách. Cenovky začínajú na úrovni 74 000 eur, čo vzhľadom na terénny potenciál vozidla vôbec nie je na zahodenie.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×