Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rusi stvorili ďalšie off-roadové monštrum

VIDEO
Rusko svetu v posledných rokoch dáva jeden ultimátny off-road za druhým. Do partie sa teraz pridáva Technoimpuls Krečet Z. Šesťkolesové monštrum odvezie deväť pasažierov na koniec sveta a späť, má prekvapivo priaznivú cenovku.
30 2 príspevky 09.11.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je v automobilovom svete známe ako krajina neobmedzených možností. Na východe vznikajú neopakovateľné off-roady, ktoré sú schopné zdolať akúkoľvek prekážku vrátane vodnej plochy. Do parti drsniakov sa teraz pridáva nový prírastok - Technoimpuls Krečet Z.

Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách 30 fotografií v galérii Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách Zdroj: Technoimpuls

Šesťkolesové monštrum dopredu ženie v strede uložený turbodiesel Hyundai so zdvihovým objemom 2,5 l. Štvorvalec vo vrcholnej verzii produkuje 74 kW (100 k) a 230 Nm, slabší je ladený len na 61 kW (83 k) a 196 Nm. Relatívne nízky výkon tu ani náhodou nie je prekážkou.

Automobil síce má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 50 km/h, zato však disponuje prevodovkou s dvojstupňovou redukciou či trojicou diferenciálov. Z off-roadových vychytávok nechýba ani integrovaný systém dofukovania kolies, vodič sa zasa môže spoľahnúť na pomoc posilňovača riadenia.

Najluxusnejšia Niva: Ako trieda G z Ruska

Terénna legenda si už dnes žije svoj ďalší život ako model 4x4, aj tak jej však málokto povie inak než Niva. Jej meno má stále cveng aj na Slovensku, v Rusku je však podstatne výraznejší. Pozrite sa,...

Krečet sa aktuálne ponúka v troch verziách. Štvorkolesový typ odveze 9 pasažierov, do šesťkolesového sa zasa zmestí až 11 ľudí. Okrem toho so šesticou kolies existuje aj nákladné vyhotovenie. Automobil sa využíva predovšetkým v armáde či iných štátnych zložkách. Cenovky začínajú na úrovni 74 000 eur, čo vzhľadom na terénny potenciál vozidla vôbec nie je na zahodenie.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×