Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rusi stvorili ďalšie off-roadové monštrum

VIDEO
Rusko svetu v posledných rokoch dáva jeden ultimátny off-road za druhým. Do partie sa teraz pridáva Technoimpuls Krečet Z. Šesťkolesové monštrum odvezie deväť pasažierov na koniec sveta a späť, má prekvapivo priaznivú cenovku.
30 2 príspevky 09.11.2018 / Filip Kadlečík

Rusko je v automobilovom svete známe ako krajina neobmedzených možností. Na východe vznikajú neopakovateľné off-roady, ktoré sú schopné zdolať akúkoľvek prekážku vrátane vodnej plochy. Do parti drsniakov sa teraz pridáva nový prírastok - Technoimpuls Krečet Z.

Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách 30 fotografií v galérii Technoimpuls Krečet Z sa montuje v troch verziách Zdroj: Technoimpuls

Šesťkolesové monštrum dopredu ženie v strede uložený turbodiesel Hyundai so zdvihovým objemom 2,5 l. Štvorvalec vo vrcholnej verzii produkuje 74 kW (100 k) a 230 Nm, slabší je ladený len na 61 kW (83 k) a 196 Nm. Relatívne nízky výkon tu ani náhodou nie je prekážkou.

Automobil síce má maximálnu rýchlosť obmedzenú na 50 km/h, zato však disponuje prevodovkou s dvojstupňovou redukciou či trojicou diferenciálov. Z off-roadových vychytávok nechýba ani integrovaný systém dofukovania kolies, vodič sa zasa môže spoľahnúť na pomoc posilňovača riadenia.

Najluxusnejšia Niva: Ako trieda G z Ruska

Terénna legenda si už dnes žije svoj ďalší život ako model 4x4, aj tak jej však málokto povie inak než Niva. Jej meno má stále cveng aj na Slovensku, v Rusku je však podstatne výraznejší. Pozrite sa,...

Krečet sa aktuálne ponúka v troch verziách. Štvorkolesový typ odveze 9 pasažierov, do šesťkolesového sa zasa zmestí až 11 ľudí. Okrem toho so šesticou kolies existuje aj nákladné vyhotovenie. Automobil sa využíva predovšetkým v armáde či iných štátnych zložkách. Cenovky začínajú na úrovni 74 000 eur, čo vzhľadom na terénny potenciál vozidla vôbec nie je na zahodenie.


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×