Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Veľké SUV-kupé plánuje vyrábať aj Fiat

Na juhoamerickom trhu má byť od roku 2020 dostupný typ Fastback, ktorý využije techniku typu Toro. Pripomína ho aj dizajnom prednej časti.
12 1 príspevok 08.11.2018 / Marek Pokrývka

Myšlienka spojenia univerzálnosti športovo-úžitkového automobilu s dynamickým vzhľadom evokujúcim dvojdverové modely už nie je nič nové. Jej hlavným popularizátorom bolo BMW X6, dnes však trh pozná mnoho konkurenčných produktov tohto razenia. K trendu sa postupne pridávajú ďalšie značky. Veľké SUV-kupé plánuje vyrábať aj Fiat, čo prezradil na autosalóne v São Paulo.

Fiat chce zákazníkom ponúknuť štýlové SUV 12 fotografií v galérii Fiat chce zákazníkom ponúknuť štýlové SUV Zdroj: Facebook (Fiat Automóveis Brasil)

Talianska automobilka prezentovala v juhoamerickej metropole zatiaľ iba koncept, no popritom avizovala jeho sériovú verziu. Uviesť ju plánuje v roku 2020. Finálne vozidlo si podľa zákulisných informácii ponechá označenie štúdie Fastback, ktoré používajú autá s klesajúcou strechou od dôb prvej generácie ikony menom Ford Mustang až po dnešný Hyundai i30.

Okrem charakteristického tvaru karosérie zaujme Fiat výraznými blatníkmi, bočnou časťou bez kľučiek dverí či tvarovaním zadných okien. Namiesto spätných zrkadiel sú tu kamery. Novinka disponuje tenkými LED svetlami, pričom spredu pripomína pick-up Toro. Môže za to usporiadane diód v dvoch úrovniach. Príbuzenský vzťah má byť hlbší, dvojica bude údajne stáť na spoločnej technike.

Kľúčovým prvkom je plynulo klesajúca strecha 12 fotografií v galérii Kľúčovým prvkom je plynulo klesajúca strecha Zdroj: Facebook (Fiat Automóveis Brasil)

Podobné rysy očakávame aj v interiéri, vizualizácie zobrazujúce vnútro konceptu sú však od skutočného produktu ďaleko. Obsahujú tri plnofarebné displeje tvorené priehľadnými štítmi. Jeden nahrádza prístrojový panel, ďalší patrí infotainmentu a tretí má na starosti klimatizáciu.

Fiat Toro dostal silnejší zážihový motor

Pick-up môže mať po novom 2,4-litrový benzínový štvorvalec s možnosťou spaľovať etanol. Automobilka si prichystala aj edíciu Black Jack.

Okrem dvoch dotykových plôch reaguje na brušká prstov aj štartovacie tlačidlo obsahujúce skener odtlačkov. Interiér konceptu je inak minimalisticky tvarovaný a nie sú v ňom takmer žiadne klasické ovládače. Kožou obšitá palubná doska obsahuje sústavu reproduktorov i podpis Fastback.

Interiér štúdie má od sériového modelu ďaleko 12 fotografií v galérii Interiér štúdie má od sériového modelu ďaleko Zdroj: Fiat

Fiat nezverejnil bližšie parametre, SUV-kupé však môže na dĺžku merať okolo 4,8 metra. Jeho príbuznosť s typom Toro sa pravdepodobne prenesie aj pod kapotu. Na juhoamerickom trhu by vozidlo mohlo mať zážihové štvorvalce s objemom 1,8 alebo 2,4 litra kombinované s automatickou prevodovkou, chýbať asi nebude systém 4x4. O dostupnosti mimo Južnej Ameriky nepadlo ani slovo. Zatiaľ nemožno úplne vylúčiť, že novinku uvidíme aj v Európe.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×