Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rusi zas kupujú nové autá, trh rastie

Po prudkých prepadoch z posledných rokov sa ruský trh začína zotavovať a predaj nových áut stúpa. V októbri vzrástol takmer o desatinu.
08.11.2018 / TASR

Predaj áut v Rusku sa v októbri zvýšil takmer o desatinu a prispel k dobrým výsledkom aj za celé obdobie od začiatku roka. Uviedlo to v stredu Združenie európskych podnikov (AEB).

Podľa AEB sa v Rusku predalo v októbri 160 425 osobných a ľahkých úžitkových áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje rast o 8,2 percenta. Za desať mesiacov tohto roka bolo predaných okolo 1,46 milióna vozidiel, čo znamená rast o vyše 14 percenta.

Najpredávanejším autom na ruskom trhu zostáva Lada. V októbri predaj týchto vozidiel vzrástol o 11,8 percenta na približne 32 000 áut. Na druhom mieste sa drží juhokórejská Kia. Minulý mesiac sa v Rusku predalo okolo 21 000 áut tejto značky, čo medziročne predstavuje rast o 20,7 percenta. Tretiu pozíciu opäť obsadil Hyundai, sesterská spoločnosť automobilky Kia. Firma predala v októbri približne 15.800 vozidiel. V medziročnom porovnaní to však predstavuje len mierny rast 0,7 percenta.

Na štvrtom a piatom mieste v počte predaných áut na ruskom trhu sa umiestnili francúzsky Renault a nemecký Volkswagen. Francúzska firma predala 12 200 vozidiel a nemecká okolo 9 900 áut.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×