Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rusi zas kupujú nové autá, trh rastie

Po prudkých prepadoch z posledných rokov sa ruský trh začína zotavovať a predaj nových áut stúpa. V októbri vzrástol takmer o desatinu.
08.11.2018 / TASR

Predaj áut v Rusku sa v októbri zvýšil takmer o desatinu a prispel k dobrým výsledkom aj za celé obdobie od začiatku roka. Uviedlo to v stredu Združenie európskych podnikov (AEB).

Podľa AEB sa v Rusku predalo v októbri 160 425 osobných a ľahkých úžitkových áut. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje rast o 8,2 percenta. Za desať mesiacov tohto roka bolo predaných okolo 1,46 milióna vozidiel, čo znamená rast o vyše 14 percenta.

Najpredávanejším autom na ruskom trhu zostáva Lada. V októbri predaj týchto vozidiel vzrástol o 11,8 percenta na približne 32 000 áut. Na druhom mieste sa drží juhokórejská Kia. Minulý mesiac sa v Rusku predalo okolo 21 000 áut tejto značky, čo medziročne predstavuje rast o 20,7 percenta. Tretiu pozíciu opäť obsadil Hyundai, sesterská spoločnosť automobilky Kia. Firma predala v októbri približne 15.800 vozidiel. V medziročnom porovnaní to však predstavuje len mierny rast 0,7 percenta.

Na štvrtom a piatom mieste v počte predaných áut na ruskom trhu sa umiestnili francúzsky Renault a nemecký Volkswagen. Francúzska firma predala 12 200 vozidiel a nemecká okolo 9 900 áut.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×