Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do nového BMW X4 sa zahryzol Dähler

Švajčiari upravili v charakteristickom štýle variant M40d, ktorému dali okrem iného výkon 380 koní. Vyladiť vedia aj benzínovú alternatívu.
20 07.11.2018 / Marek Pokrývka

Na poli úprav bavorských automobilov sa počas ostatných rokov začalo pomerne často skloňovať meno Dähler. Naposledy modifikoval tento švajčiarsky tuner kupé M2 Competition. V priebehu leta prezentoval svoju verziu typu X2, o niečo skôr zasa väčšiu iks-trojku a momentálne svoju rodinu opäť rozširuje. Zahryzol sa do nového BMW X4.

Dähle obliekol aj silnú iks-štvorku do prevažne čierneho kabáta 20 fotografií v galérii Dähle obliekol aj silnú iks-štvorku do prevažne čierneho kabáta Zdroj: Dähler

Objektom zásahov špecialistu sa stal najsilnejší naftový model M40d, ktorý dostal typický štýl. Jeho základom je čierne lakovanie všetkého možného. Jemným kontrastom sú sivé spätné zrkadlá, rebrá na maske chladiča, spodná časť zadného nárazníka a prieduchy na predných blatníkoch, rovnaký odtieň má fólia na čelnom skle či dverách. Anténa sa obliekla do farieb švajčiarskej vlajky.

Tvarovo zostal bodykit iks-štvorky nedotknutý. Na rozdiel od karosérie však došlo na koncovky výfuku, pôvodné lichobežníky nahradili dvojice veľkých okrúhlych komínov. Odlišné sú tiež kolesá. Dähler postavil mníchovské SUV-kupé na 21-palcové ráfiky, no hovorí aj o dostupnosti ešte o prštek väčších kúskov. Nechýba tuhší i nižší podvozok. Pre interiér si úpravca pripravil vlastné kovové pedále, volant čiastočne čalúnený alcantarou a kožou so zvýraznenou stredovou polohou či modrý podklad digitálnych prístrojov, ktorých súčasťou je rýchlomer ciachovaný až po cifru 330 km/h.

BMW X4 oficiálne predviedlo svoje krivky

Druhé vydanie dynamicky tvarovaného SUV príde do Ženevy. Má kompletne prepracovanú karosériu a dostane dovedna sedem motorov.

Hodnotu obyčajne prekonávanú len superšportmi síce BMW X4 M40d nedosiahne, no oproti štandardnému stavu má ešte viac sily. Švajčiari ladia jeho trojlitrový šesťvalec na výkon 280 kW (380 k) a krútiaci moment 780 Nm. Krajšie čísla môže mať po vyladení aj zážihová alternatíva M40i, tej dokáže Dähler nadeliť hodnoty 309 kW (420 k) a 630 Nm. O cenách zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×