Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche ukázalo, ako pripravuje typ 911

Na fotkách môžeme nástupcu aktuálneho športového auta vidieť aj v okruhovom nasadení, ďalšia generácia bude mať premiéru už čoskoro.
11 07.11.2018 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch si zverejňovanie oficiálnych záberov prototypov a predčasné vypúšťanie niektorých informácií osvojilo aj Porsche. Momentálne v tomto štýle hovorí o svojej najväčšej legende. Prostredníctvom fotiek a hŕstky detailov ukázalo, ako pripravuje typ 911. Ten dostane počas najbližších týždňov ďalšiu generáciu označenú interným kódom 992.

Dizajn nasledujúcej generácie ikony už Porsche veľmi neskrýva 11 fotografií v galérii Dizajn nasledujúcej generácie ikony už Porsche veľmi neskrýva Zdroj: Porsche

O vozidle bolo v priebehu ostatných mesiacov počuť mnohokrát, napríklad aj v súvislosti s únikom fotografie zadnej časti. Čas preukázal jej autenticitu. Zábery vývojových exemplárov zasa prezradili, že napriek zachovaniu nezameniteľného dizajnu dostane deväťstojedenástka viac ostrých hrán. Vidieť to aj na čerstvo publikovaných obrázkoch pochádzajúcich z testovacej fázy.

Galéria zachytáva čiastočne maskované vozidlá v rôznych situáciách. Zuffenhausen zdôrazňuje náročnosť procesu: prototypy sa museli vyrovnať  s horúčavami Blízkeho východu či amerického Údolia smrti, ale tiež s mrazmi Fínska neďaleko polárneho kruhu. Teda viac-menej klasika. Automobilka sa pochválila aj skúškami v rozmedzí 90 až 4 300 metrov nad morom, čo už úplný štandard nie je.

V zadnej časti športového auta bude výsuvné prítlačné krídlo 11 fotografií v galérii V zadnej časti športového auta bude výsuvné prítlačné krídlo Zdroj: Porsche

Na fotkách môžeme nástupcu aktuálneho športového auta vidieť aj v okruhovom nasadení, konkrétne pri jazde dverami napred. Tieto zábery naznačuje zábavný charakter. Zároveň čiastočne ukazujú tvary výsuvného krídla, okrem toho Porshce neskrýva vidieť zadné svetlá z prepojených diód, dve alebo štyri koncovky výfuku i mriežku nad motorom s vertikálnymi rebrami. Výrazná je tiež ostro ohraničená kapota.

Porsche 911: Ďalšia generácia prezradená

Fotka zverejnená na sociálnej sieti ukázala odhalenú zadnú časť novinky s prepojenými svetlami, ktoré sa inšpirovali konceptom Mission E.

Ďalšia generácia ikony bude mať premiéru už čoskoro, najhorúcejším kandidátom na jej odhalenie je novembrový autosalón v Los Angeles. Tam vlani nemecký výrobca ukázal štyri nové varianty existujúcich áut. Tentokrát pravdepodobne prinesie ešte väčšiu bombu, nasledujúci evolučný stupeň nesmrteľnej deväťstojedenástky. Už začiatkom budúceho roka bude dostupný na európskych trhoch.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×