Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche ukázalo, ako pripravuje typ 911

Na fotkách môžeme nástupcu aktuálneho športového auta vidieť aj v okruhovom nasadení, ďalšia generácia bude mať premiéru už čoskoro.
11 07.11.2018 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch si zverejňovanie oficiálnych záberov prototypov a predčasné vypúšťanie niektorých informácií osvojilo aj Porsche. Momentálne v tomto štýle hovorí o svojej najväčšej legende. Prostredníctvom fotiek a hŕstky detailov ukázalo, ako pripravuje typ 911. Ten dostane počas najbližších týždňov ďalšiu generáciu označenú interným kódom 992.

Dizajn nasledujúcej generácie ikony už Porsche veľmi neskrýva 11 fotografií v galérii Dizajn nasledujúcej generácie ikony už Porsche veľmi neskrýva Zdroj: Porsche

O vozidle bolo v priebehu ostatných mesiacov počuť mnohokrát, napríklad aj v súvislosti s únikom fotografie zadnej časti. Čas preukázal jej autenticitu. Zábery vývojových exemplárov zasa prezradili, že napriek zachovaniu nezameniteľného dizajnu dostane deväťstojedenástka viac ostrých hrán. Vidieť to aj na čerstvo publikovaných obrázkoch pochádzajúcich z testovacej fázy.

Galéria zachytáva čiastočne maskované vozidlá v rôznych situáciách. Zuffenhausen zdôrazňuje náročnosť procesu: prototypy sa museli vyrovnať  s horúčavami Blízkeho východu či amerického Údolia smrti, ale tiež s mrazmi Fínska neďaleko polárneho kruhu. Teda viac-menej klasika. Automobilka sa pochválila aj skúškami v rozmedzí 90 až 4 300 metrov nad morom, čo už úplný štandard nie je.

V zadnej časti športového auta bude výsuvné prítlačné krídlo 11 fotografií v galérii V zadnej časti športového auta bude výsuvné prítlačné krídlo Zdroj: Porsche

Na fotkách môžeme nástupcu aktuálneho športového auta vidieť aj v okruhovom nasadení, konkrétne pri jazde dverami napred. Tieto zábery naznačuje zábavný charakter. Zároveň čiastočne ukazujú tvary výsuvného krídla, okrem toho Porshce neskrýva vidieť zadné svetlá z prepojených diód, dve alebo štyri koncovky výfuku i mriežku nad motorom s vertikálnymi rebrami. Výrazná je tiež ostro ohraničená kapota.

Porsche 911: Ďalšia generácia prezradená

Fotka zverejnená na sociálnej sieti ukázala odhalenú zadnú časť novinky s prepojenými svetlami, ktoré sa inšpirovali konceptom Mission E.

Ďalšia generácia ikony bude mať premiéru už čoskoro, najhorúcejším kandidátom na jej odhalenie je novembrový autosalón v Los Angeles. Tam vlani nemecký výrobca ukázal štyri nové varianty existujúcich áut. Tentokrát pravdepodobne prinesie ešte väčšiu bombu, nasledujúci evolučný stupeň nesmrteľnej deväťstojedenástky. Už začiatkom budúceho roka bude dostupný na európskych trhoch.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×