Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlaté Moravce budú pokračovať v opravách ciest

Zlaté Moravce tento rok ukončili opravy ulíc v nevyhovujúcom stave. Tým sa však rekonštrukcie neskončili, ďalšie ulice sa začnú opravovať budúci rok.
07.11.2018 / TASR

Rekonštrukciou vozoviek na šiestich uliciach v Zlatých Moravciach sa skončila tohtoročná oprava miestnych komunikácií v meste. Povrch vozoviek na Vajanského, Kollárovej, Tríbečskej, Hviezdoslavovej, Nitrianskej ulici a ulici Slovenskej armády bol v nevyhovujúcom technickom stave.

„Nerovnosti na komunikáciách a sadnuté časti boli vyrovnané ložným asfaltobetónom a následne sa zhotovila nášľapná vrstva z obrusného asfaltobetónu. Niektoré časti vozovky boli z dôvodu väčších nerovností vyrovnané odfrézovaním cestnou frézou," skonštatoval Emil Hudák z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Opravy mestských komunikácií budú pokračovať v budúcom roku opravou Nitrianskej ulice, ulice Slovenskej armády a Štúrovej ulice. Rekonštrukčné práce financuje mesto zo svojho rozpočtu. „Celkové náklady na rekonštrukciu komunikácií Tríbečská, Hviezdoslavova, Nitrianska, Vajanského, Kollárova a Štúrova, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 326 735 eur. Celkové náklady na rekonštrukciu cesty Slovenskej armády, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 170 766 eur," uviedol Hudák.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×