Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlaté Moravce budú pokračovať v opravách ciest

Zlaté Moravce tento rok ukončili opravy ulíc v nevyhovujúcom stave. Tým sa však rekonštrukcie neskončili, ďalšie ulice sa začnú opravovať budúci rok.
07.11.2018 / TASR

Rekonštrukciou vozoviek na šiestich uliciach v Zlatých Moravciach sa skončila tohtoročná oprava miestnych komunikácií v meste. Povrch vozoviek na Vajanského, Kollárovej, Tríbečskej, Hviezdoslavovej, Nitrianskej ulici a ulici Slovenskej armády bol v nevyhovujúcom technickom stave.

„Nerovnosti na komunikáciách a sadnuté časti boli vyrovnané ložným asfaltobetónom a následne sa zhotovila nášľapná vrstva z obrusného asfaltobetónu. Niektoré časti vozovky boli z dôvodu väčších nerovností vyrovnané odfrézovaním cestnou frézou," skonštatoval Emil Hudák z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Opravy mestských komunikácií budú pokračovať v budúcom roku opravou Nitrianskej ulice, ulice Slovenskej armády a Štúrovej ulice. Rekonštrukčné práce financuje mesto zo svojho rozpočtu. „Celkové náklady na rekonštrukciu komunikácií Tríbečská, Hviezdoslavova, Nitrianska, Vajanského, Kollárova a Štúrova, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 326 735 eur. Celkové náklady na rekonštrukciu cesty Slovenskej armády, kde sú zahrnuté náklady na všetky potrebné práce a dodávky, predstavujú sumu 170 766 eur," uviedol Hudák.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×