Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prepad predaja áut v Británii sa spomalil

Prepad predaja nových vozidiel v Británii pokračuje, tempo sa však spomalilo. Trojpercentný pokles v októbri je oveľa menší než vyše 20-percentný septembrový pád
06.11.2018 / TASR

Počet predaných áut v Británii zaznamenal pokles aj v októbri, rozsah poklesu sa však v porovnaní s vývojom v septembri výrazne spomalil. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

V októbri sa v Británii predalo 153 599 áut. To je o 2,9 percenta menej než v rovnakom mesiaci minulého roka. Pokles o necelé tri percentá je však v porovnaní s vývojom v septembri, keď medziročný pokles predstavoval 20,5 percenta, výrazným zlepšením. Dôvodom prepadu predaja o vyše pätinu v septembri boli problémy automobiliek s prechodom na nové pravidlá v oblasti testovania emisií.

Za 10 mesiacov roka predaj v medziročnom porovnaní klesol o vyše sedem percent. Za január až október sa v Británii predalo 2,064 milióna áut, čo je o 7,2 percenta menej. V porovnaní s deväťmesačným medziročným poklesom o 7,5 percenta to znamená určité zmiernenie poklesu, podľa SMMT je to však len minimálne zlepšenie vývoja.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×