Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prepad predaja áut v Británii sa spomalil

Prepad predaja nových vozidiel v Británii pokračuje, tempo sa však spomalilo. Trojpercentný pokles v októbri je oveľa menší než vyše 20-percentný septembrový pád
06.11.2018 / TASR

Počet predaných áut v Británii zaznamenal pokles aj v októbri, rozsah poklesu sa však v porovnaní s vývojom v septembri výrazne spomalil. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

V októbri sa v Británii predalo 153 599 áut. To je o 2,9 percenta menej než v rovnakom mesiaci minulého roka. Pokles o necelé tri percentá je však v porovnaní s vývojom v septembri, keď medziročný pokles predstavoval 20,5 percenta, výrazným zlepšením. Dôvodom prepadu predaja o vyše pätinu v septembri boli problémy automobiliek s prechodom na nové pravidlá v oblasti testovania emisií.

Za 10 mesiacov roka predaj v medziročnom porovnaní klesol o vyše sedem percent. Za január až október sa v Británii predalo 2,064 milióna áut, čo je o 7,2 percenta menej. V porovnaní s deväťmesačným medziročným poklesom o 7,5 percenta to znamená určité zmiernenie poklesu, podľa SMMT je to však len minimálne zlepšenie vývoja.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×