Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari zdvojnásobilo zisk

Talianskemu Ferrari sa v treťom štvrťroku darilo viac, než sa očakávalo. Vďaka vyššiemu počtu predaných áut sa jeho zisk zdvojnásobil. Ferrari je ohľadne celého roku optimistické.
06.11.2018 / TASR

Taliansky výrobca športových áut Ferrari oznámil za 3. štvrťrok viac než zdvojnásobenie čistého zisku. Prispelo k tomu zvýšenie dodávok vozidiel, ale najmä mimoriadne zníženie daňovej záťaže v porovnaní s 3. štvrťrokom minulého roka. Spoločnosť uviedla, že za 3. štvrťrok dosiahla čistý zisk 287 miliónov eur. Na porovnanie, za rovnaké obdobie minulého roka vykázala čistý zisk 141 miliónov eur.

Dodávky sa zvýšili o 11 percent na 2 262 vozidiel, pričom výrazne vzrástol predaj v regióne Európa a Blízky východ. V tejto oblasti rast predaja zaznamenal dvojciferné hodnoty, pričom sa v rámci neho predalo 1 005 áut Ferrari. Predaj v Severnej a Južnej Amerike vzrástol o päť percent a v širšej Číne o sedem percent. Za celý rok 2018 Ferrari očakáva predaj vyše 9 000 vozidiel.

Upravený čistý zisk dosiahol 146 miliónov eur a upravený zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) predstavoval 203 miliónov eur. To medziročne znamená rast o 0,4 percenta. Čisté tržby sa zvýšili o 0,3 percenta na 838 miliónov eur. V prípade nezapočítania kurzových vplyvov ich medziročný rast dosiahol 2,2 percenta. Za celý rok 2018 očakáva firma tržby vyše 3,4 miliardy eur.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×