Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ferrari zdvojnásobilo zisk

Talianskemu Ferrari sa v treťom štvrťroku darilo viac, než sa očakávalo. Vďaka vyššiemu počtu predaných áut sa jeho zisk zdvojnásobil. Ferrari je ohľadne celého roku optimistické.
06.11.2018 / TASR

Taliansky výrobca športových áut Ferrari oznámil za 3. štvrťrok viac než zdvojnásobenie čistého zisku. Prispelo k tomu zvýšenie dodávok vozidiel, ale najmä mimoriadne zníženie daňovej záťaže v porovnaní s 3. štvrťrokom minulého roka. Spoločnosť uviedla, že za 3. štvrťrok dosiahla čistý zisk 287 miliónov eur. Na porovnanie, za rovnaké obdobie minulého roka vykázala čistý zisk 141 miliónov eur.

Dodávky sa zvýšili o 11 percent na 2 262 vozidiel, pričom výrazne vzrástol predaj v regióne Európa a Blízky východ. V tejto oblasti rast predaja zaznamenal dvojciferné hodnoty, pričom sa v rámci neho predalo 1 005 áut Ferrari. Predaj v Severnej a Južnej Amerike vzrástol o päť percent a v širšej Číne o sedem percent. Za celý rok 2018 Ferrari očakáva predaj vyše 9 000 vozidiel.

Upravený čistý zisk dosiahol 146 miliónov eur a upravený zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) predstavoval 203 miliónov eur. To medziročne znamená rast o 0,4 percenta. Čisté tržby sa zvýšili o 0,3 percenta na 838 miliónov eur. V prípade nezapočítania kurzových vplyvov ich medziročný rast dosiahol 2,2 percenta. Za celý rok 2018 očakáva firma tržby vyše 3,4 miliardy eur.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×