Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Scrambler sa predvedie v Los Angeles

Pick-up bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovo i technicky vychádzať z typu Wrangler, ponúknuť má 15 triednych inovácii.
1 05.11.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že po takmer troch dekádach pripravuje Jeep nový pick-up. Vecou neoficiálnych debát je niekoľko rokov. Internet obsahuje množstvo fotiek prototypov a často skloňované je tiež predpokladané meno Scrambler. Na jeho potvrdenie alebo vyvrátenie nebudeme čakať dlho. Ako sme sa v týchto dňoch dozvedeli, debut sa odohrá koncom mesiaca.

Miesto a dátum debutu prezradila fotka z internej prezentácie

Dlho očakávaný automobil sa svetu predvedie v Los Angeles. Prezrádza to fotografia z internej firemnej prezentácie, ktorú zverejnilo špecializované fórum. Vozidlo je na ňom zahalené plachtou. No ako sme už mohli vidieť napríklad na záberoch maskovaného exemplára pri terénnom výlete, v mnohom bude čerpať z ikonického typu Wrangler. K jeho štvordverovej kabíne však pripojí otvorenú korbu s konkurencieschopnými proporciami ložnej plochy.

Výrobca hovorí v materiáloch o autentickom dizajne značky Jeep, terénnych schopnostiach i skutočných úžitkových vlastnostiach. Taktiež spomína 15 inovácii exkluzívnych v danej triede, čím môže myslieť napríklad vyklápateľné čelné sklo alebo ľahko odmontovateľnú strechu. Na obrázku sú spomenuté tiež rozhrania Apple Car Play a Android Auto súvisiace s infotainmentom.

Jeep Scrambler prichytený na slávnej trati

Pick-up vychádzajúci z typu Wrangler a disponujúci štvordverovou kabínou i pomerne dlhou korbou odfotili v náročnom teréne.

Vzhľadom na optickú príbuznosť očakávame pod plechmi platformu, ktorej darcom je práve Wrangler. Technika však nepochybne prešla úpravami súvisiacimi s očakávaním väčšieho zaťaženia zadnej nápravy. Pohon pravdepodobne zabezpečia rovnaké motory: zážihový 3,6-litrový šesťvalec Pentastar, dvojlitrový prepĺňaný benzín so štyrmi valcami a mikrohybridnou asistenciou alebo naftový agregát EcoDiesel so zdvihovým objemom tri litre. Presné detaily sa dozvieme 28. novembra.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×