Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jeep Scrambler sa predvedie v Los Angeles

Pick-up bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovo i technicky vychádzať z typu Wrangler, ponúknuť má 15 triednych inovácii.
1 05.11.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že po takmer troch dekádach pripravuje Jeep nový pick-up. Vecou neoficiálnych debát je niekoľko rokov. Internet obsahuje množstvo fotiek prototypov a často skloňované je tiež predpokladané meno Scrambler. Na jeho potvrdenie alebo vyvrátenie nebudeme čakať dlho. Ako sme sa v týchto dňoch dozvedeli, debut sa odohrá koncom mesiaca.

Miesto a dátum debutu prezradila fotka z internej prezentácie

Dlho očakávaný automobil sa svetu predvedie v Los Angeles. Prezrádza to fotografia z internej firemnej prezentácie, ktorú zverejnilo špecializované fórum. Vozidlo je na ňom zahalené plachtou. No ako sme už mohli vidieť napríklad na záberoch maskovaného exemplára pri terénnom výlete, v mnohom bude čerpať z ikonického typu Wrangler. K jeho štvordverovej kabíne však pripojí otvorenú korbu s konkurencieschopnými proporciami ložnej plochy.

Výrobca hovorí v materiáloch o autentickom dizajne značky Jeep, terénnych schopnostiach i skutočných úžitkových vlastnostiach. Taktiež spomína 15 inovácii exkluzívnych v danej triede, čím môže myslieť napríklad vyklápateľné čelné sklo alebo ľahko odmontovateľnú strechu. Na obrázku sú spomenuté tiež rozhrania Apple Car Play a Android Auto súvisiace s infotainmentom.

Jeep Scrambler prichytený na slávnej trati

Pick-up vychádzajúci z typu Wrangler a disponujúci štvordverovou kabínou i pomerne dlhou korbou odfotili v náročnom teréne.

Vzhľadom na optickú príbuznosť očakávame pod plechmi platformu, ktorej darcom je práve Wrangler. Technika však nepochybne prešla úpravami súvisiacimi s očakávaním väčšieho zaťaženia zadnej nápravy. Pohon pravdepodobne zabezpečia rovnaké motory: zážihový 3,6-litrový šesťvalec Pentastar, dvojlitrový prepĺňaný benzín so štyrmi valcami a mikrohybridnou asistenciou alebo naftový agregát EcoDiesel so zdvihovým objemom tri litre. Presné detaily sa dozvieme 28. novembra.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×