Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche 911 GT2 RS: Ďalší útok na rekord

VIDEO
Nemecká automobilka sa pochválila pokorením talianskeho býka o takmer päť sekúnd, jej výkon však má jeden zásadný háčik.
4 05.11.2018 / Marek Pokrývka

Súboj o najlepší čas na okruhu Nürburgringu medzi značkami Lamborghini a Porsche dostal nečakane pokračovanie. Koncom leta ukradol model Aventador SVJ prvenstvo koncernovému súperovi menom 911 GT2 RS, ten však aktuálne podnikol ďalší útok na rekord. Svetoznámu trať dokázal prejsť o takmer päť sekúnd rýchlejšie. No má to háčik, ktorý je veľmi významný.

V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší 4 fotografií v galérii V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší Zdroj: Porsche

Zuffenhausen sa v týchto dňoch pochválil ohromným časom 6 minút 40 sekúnd a 3 desatiny, ktorý dosiahol továrenský testovací pilot Lars Kern. Ten bol autorom aj predchádzajúceho vrcholového výkonu platiaceho zhruba rok. Aktuálne sa môže pýšiť ešte krajším údajom, na ktorého dosiahnutie použil nabrúsenú deväťstojedenástku vo verzii označenej prívlastkom MR. Čo táto dvojica písmen znamená? Ide o iniciálky spoločnosti Manthey-Racing, ktorá vozidlo pripravila. Nejde teda o jeho štandardnú sériovú verziu.

Nový kráľ Nordschleife ukázal svoju tvár

Vlajková loď talianskej automobilky disponuje najvyšším výkonom 770 koní, Lamborghini z nej plánuje vyrobiť dovedna 963 exemplárov.

Napriek požehnaniu automobilky Porsche nespadá kupé do rovnakej kategórie ako Lamborghini, čo nemecký výrobca priznáva. Namiesto rekordu medzi produkčnými modelmi hovorí o kráľovi áut homologizovaných na cestnú premávku. Modifikácie vykonané na ňom zasiahli podvozok a aerodynamickú stránku, jasne viditeľným rozdielom sú prídavné plôšky na prednom nárazníku. Tento balík si môžu s výnimkou škrupinového sedadla objednať aj bežní zákazníci. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, koľko zaň zaplatia.


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×