Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche 911 GT2 RS: Ďalší útok na rekord

VIDEO
Nemecká automobilka sa pochválila pokorením talianskeho býka o takmer päť sekúnd, jej výkon však má jeden zásadný háčik.
4 05.11.2018 / Marek Pokrývka

Súboj o najlepší čas na okruhu Nürburgringu medzi značkami Lamborghini a Porsche dostal nečakane pokračovanie. Koncom leta ukradol model Aventador SVJ prvenstvo koncernovému súperovi menom 911 GT2 RS, ten však aktuálne podnikol ďalší útok na rekord. Svetoznámu trať dokázal prejsť o takmer päť sekúnd rýchlejšie. No má to háčik, ktorý je veľmi významný.

V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší 4 fotografií v galérii V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší Zdroj: Porsche

Zuffenhausen sa v týchto dňoch pochválil ohromným časom 6 minút 40 sekúnd a 3 desatiny, ktorý dosiahol továrenský testovací pilot Lars Kern. Ten bol autorom aj predchádzajúceho vrcholového výkonu platiaceho zhruba rok. Aktuálne sa môže pýšiť ešte krajším údajom, na ktorého dosiahnutie použil nabrúsenú deväťstojedenástku vo verzii označenej prívlastkom MR. Čo táto dvojica písmen znamená? Ide o iniciálky spoločnosti Manthey-Racing, ktorá vozidlo pripravila. Nejde teda o jeho štandardnú sériovú verziu.

Nový kráľ Nordschleife ukázal svoju tvár

Vlajková loď talianskej automobilky disponuje najvyšším výkonom 770 koní, Lamborghini z nej plánuje vyrobiť dovedna 963 exemplárov.

Napriek požehnaniu automobilky Porsche nespadá kupé do rovnakej kategórie ako Lamborghini, čo nemecký výrobca priznáva. Namiesto rekordu medzi produkčnými modelmi hovorí o kráľovi áut homologizovaných na cestnú premávku. Modifikácie vykonané na ňom zasiahli podvozok a aerodynamickú stránku, jasne viditeľným rozdielom sú prídavné plôšky na prednom nárazníku. Tento balík si môžu s výnimkou škrupinového sedadla objednať aj bežní zákazníci. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, koľko zaň zaplatia.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×