Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30: Verzia N Line aj pre Fastback

Športovo štylizované vyhotovenie dostal druhý karosársky variant kompaktu, oba majú byť po novom okrem motora 1.4 T-GDI dostupné aj s trojvalcom.
18 04.11.2018 / Marek Pokrývka

Nekonečnými slovami chvály opradený model Hyundai i30 N dostal v rámci parížskeho autosalóna súrodenca. K pôvodnému hot-hatchu sa pridal príbuzný liftback, ktorý disponuje prakticky identickým dizajnom i technickou stránkou. V súčasnosti sa scenár opakuje. Týka sa vyhotovenia N Line, ktoré debutovalo počas leta na východiskovej forme kompaktu.

Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi 18 fotografií v galérii Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi Zdroj: Hyundai

Kórejská spoločnosť aktuálne informuje, že do konca roka bude táto verzia dostupná aj pre Fastback. Prekvapenia od nej čakať netreba. Bodykit verne kopíruje drsný variant, akurát červená linka vpredu sa zmenila na striebornú. Na maske chladiča chýba logo N. Vzadu absentuje spojler na veku kufra a tiež sekundárna výfuková koncovka, pričom tá zostávajúca má oproti plnokrvnému športovcovi menší rozmer. Zahnutá odrazka cez celú šírku nárazníka zostala zachovaná.

Rovnako ako v prípade hatchbacku sa na predných blatníkoch objavili symboly N Line a krútia sa v nich disky kolies s priemerom 18 palcov. Obuté sú do výkonných pneumatík Michelin. V interiéri pokračuje známa pieseň, obsahuje výrazne tvarované sedadlá, odlišný volant, radiacu páku s guľatou hlavicou či kovové pedále. Na viacerých miestach nemôže chýbať písmeno N.

Hyundai i30 Fastback N: Sila a sexi krivky

Nabrúsená verzia liftbacku kopíruje svojho staršieho súrodenca, odlišuje sa od neho akurát zadnou časťou a malými detailmi.

Toto vyhotovenie opäť nie je len o vizuálnej stránke, prináša tiež tuhšie nastavený podvozok, mohutnejšie brzdové ústrojenstvo na prednej náprave a hlučnejší výfuk. Tieto aspekty však platia výhradne pre motor 1.4 T-GDI. Okrem neho bude Hyundai odteraz ponúkať obe karosárske verzie modelu i30 N Line aj s litrovým benzínovým trojvalcom, ten však môže rátať akurát s dizajnovými špecifikami a 17-palcovými ráfikmi. O dostupnosti naftového agregátu 1.6 CRDi spomínaného pri hatchbacku kórejská automobilka momentálne nehovorí nič.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×