Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai i30: Verzia N Line aj pre Fastback

Športovo štylizované vyhotovenie dostal druhý karosársky variant kompaktu, oba majú byť po novom okrem motora 1.4 T-GDI dostupné aj s trojvalcom.
18 04.11.2018 / Marek Pokrývka

Nekonečnými slovami chvály opradený model Hyundai i30 N dostal v rámci parížskeho autosalóna súrodenca. K pôvodnému hot-hatchu sa pridal príbuzný liftback, ktorý disponuje prakticky identickým dizajnom i technickou stránkou. V súčasnosti sa scenár opakuje. Týka sa vyhotovenia N Line, ktoré debutovalo počas leta na východiskovej forme kompaktu.

Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi 18 fotografií v galérii Fastback N Line má byť dostupný s dvomi benzínmi Zdroj: Hyundai

Kórejská spoločnosť aktuálne informuje, že do konca roka bude táto verzia dostupná aj pre Fastback. Prekvapenia od nej čakať netreba. Bodykit verne kopíruje drsný variant, akurát červená linka vpredu sa zmenila na striebornú. Na maske chladiča chýba logo N. Vzadu absentuje spojler na veku kufra a tiež sekundárna výfuková koncovka, pričom tá zostávajúca má oproti plnokrvnému športovcovi menší rozmer. Zahnutá odrazka cez celú šírku nárazníka zostala zachovaná.

Rovnako ako v prípade hatchbacku sa na predných blatníkoch objavili symboly N Line a krútia sa v nich disky kolies s priemerom 18 palcov. Obuté sú do výkonných pneumatík Michelin. V interiéri pokračuje známa pieseň, obsahuje výrazne tvarované sedadlá, odlišný volant, radiacu páku s guľatou hlavicou či kovové pedále. Na viacerých miestach nemôže chýbať písmeno N.

Hyundai i30 Fastback N: Sila a sexi krivky

Nabrúsená verzia liftbacku kopíruje svojho staršieho súrodenca, odlišuje sa od neho akurát zadnou časťou a malými detailmi.

Toto vyhotovenie opäť nie je len o vizuálnej stránke, prináša tiež tuhšie nastavený podvozok, mohutnejšie brzdové ústrojenstvo na prednej náprave a hlučnejší výfuk. Tieto aspekty však platia výhradne pre motor 1.4 T-GDI. Okrem neho bude Hyundai odteraz ponúkať obe karosárske verzie modelu i30 N Line aj s litrovým benzínovým trojvalcom, ten však môže rátať akurát s dizajnovými špecifikami a 17-palcovými ráfikmi. O dostupnosti naftového agregátu 1.6 CRDi spomínaného pri hatchbacku kórejská automobilka momentálne nehovorí nič.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×