Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najdrsnejší muscle car? Tisíc koní z osemvalca

FOTO
Na autoshow SEMA sa okrem menej podarených automobilov prezentovali i krásne kúsky, ktoré budú fascinovať ešte roky. Medzi top exempláre patril napríklad i tento Dodge Charger z roku 1970.
33 05.11.2018 / Filip Kadlečík

Americká spoločnosť SpeedKore je známa viacerými extrémnymi renováciami starých amerických muscle cars. V minulosti do sveta vypustili monštrum s označením Tantrum, ktoré z 9,0-litrového biturbo motora vytlačilo 1 231 kW (1 674 k). Takto upravený Charger však už na bežných cestách nebol úplnou jazdeckou lahôdkou.

Brutálny muscle car ponúka výkon na úrovni takmer 1 000 koní 33 fotografií v galérii Brutálny muscle car ponúka výkon na úrovni takmer 1 000 koní Zdroj: SpeedKore

Američania na tohtoročnom veľtrhu SEMA predstavili civilnejšiu verziu “Evolution”, ktorá z 6,2-litrového prepĺňaného osemvalca produkuje “len” 721 kW (980 k). Aj táto porcia je stále dostatočná na to, aby Charger predvádzal dychberúcu akceleráciu, no zároveň už nebol tak nebezpečný.

Jednou z najväčších výhod tohto Američana je aj tak neopakovateľný a drsný imidž. V exteriéri tvrdí muziku množstvo uhlíkových vlákien, ktorý sa striedajú s hliníkom zahaleným do bronzového laku. Predná náprava obúva 19”, zadná až 20” ráfiky spoločnosti HRE, ktoré skrývajú brzdy renomovanej spoločnosti Brembo.

Neuhádnete, čo skrýva karoséria tohto veterána

Staručký veterán skrýva nečakané tajomstvo. Mercury Coupé z roku 1949 má v skutočnosti s históriou spoločné len pramálo. Pod jeho karosériou totiž drieme najmodernejšia technika.

Šikovné ruky renovátorov sa podpísali aj na interiéri. Unikátna je kompletne celá palubovka, sedadlá Recaro, pretekársky volant či ochranný rám. Cieľom úpravcov bolo hmotnosť udržať pod hranicou 1 450 kilogramov. To sa im podarilo práve vďaka bohatému využitiu karbónových dielcov nielen v kabíne, ale najmä na karosérii. Cenovka a ani prípadná dostupnosť zatiaľ nie je známa.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×