Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Koncernu GM sa v lete mimoriadne darilo

Úspechy na severoamerickom trhu zabezpečili pre General Motors lepšie výsledky, než sa očakávalo. Koncernu sa darilo aj napriek zdražovaniu materiálov, výmenným kurzom a stratám v iných regiónoch.
04.11.2018 / TASR

Automobilke General Motors (GM) sa v letnom štvrťroku darilo podstatne lepšie, než sa očakávalo. Najväčší výrobca áut v USA takisto zlepšil celoročné vyhliadky.

Tržby v 3. kvartáli medziročne vzrástli o 6,4 percenta na 35,8 miliardy dolárov (31,48 miliardy eur), čo prekonalo prognózy analytikov. Čistý zisk dosiahol 2,5 miliardy dolárov alebo 1,75 dolára na akciu. Koncern zaznamenal v rovnakom období vlani stratu tri miliardy dolárov z dôvodu mimoriadnych nákladov v súvislosti s predajom európskej dcéry Opel. Zisk bez započítania jednorazových položiek v 3. štvrťroku predstavoval 1,87 dolára na akciu, pričom analytici očakávali len 1,25 dolára.

Zisk pred zdanením v Severnej Amerike, ktorá je pre GM najlukratívnejším trhom, stúpol o 33 percent na 2,8 miliardy dolárov, pričom zisková marža dosiahla 10,2 percenta. Akcia GM vyskočila v stredu v predburzovom obchodovaní o vyše šesť percent na 35,70 dolára.

Koncernu sa darí aj napriek tomu, že čelí viacerým výzvam, ako sú colný spor USA s medzinárodnými obchodnými partnermi, ktorý spôsobil zdraženie materiálov, alebo nepriaznivý vývoj výmenných kurzov a pokles trhových podielov vo viacerých regiónoch.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×