Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rolls-Royce Phantom v oblečení od Mansory

Nemecký úpravca dal vlajkovej lodi značky prepracovaný bodykit, vlastné kolesá a prečalúnený interiér. Nezabudol ani na dvanásťvalcový motor.
7 02.11.2018 / Marek Pokrývka

Máloktorý tuner sa odváži dotknúť produktov Rolls-Royce. Medzi výnimky možno zaradiť Mansory, portfólio tejto nemeckej spoločnosti obsahuje všetky vozidlá z Goodwoodu. Nechýba ani Phantom ôsmej generácie. Svoju verziu honosnej anglickej limuzíny ukázal špecialista v týchto dňoch, pričom na svoje pomery bol relatívne umiernený.

Phantomu chcel dať známy úpravca športovejší dizajn 7 fotografií v galérii Phantomu chcel dať známy úpravca športovejší dizajn Zdroj: Mansory

Vlajková loď britskej značky dostala nový predný nárazník, ktorý obsahuje viacero otvorov a prídavné diódové moduly dopĺňajúce hlavné svetlomety. Jeho súčasťou je tiež pokračovanie grilu obsahujúce radar. Celkom dole sa nachádza spojler zo špeciálne skladaných uhlíkových vlákien, na ktorý nadväzujú nadstavce prahov vyrobené rovnakou technikou.

Zo zaujímavého materiálu pozostáva aj jemná lišta na veku batožinového priestoru, vzadu sa okrem toho objavila upravená spodná časť nárazníka obsahujúca výfukové koncovky vlastnej výroby. Ďalšou novinkou je odvetrávanie predných blatníkov. V nich sa krútia mohutné kolesá, ide o ráfiky s priemerom 24 palcov. Limuzína je popritom mierne znížená.

O niečo výstrednejšie pôsobí aj interiér britskej limuzíny 7 fotografií v galérii O niečo výstrednejšie pôsobí aj interiér britskej limuzíny Zdroj: Mansory

Phantom vyzerá v oblečení od Mansory extravagantnejšie než v sériovej forme, tunerovi známemu výstrednými dielami sa však jeho eleganciu nepodarilo úplne zničiť. Rovnako je to v interiéri. Kabína prešla prečalúnením vzorovanou kožou, ktorá tvorí aj koberčeky. Svoje miesto si tu našlo aj exotické drevo. Na fotkách môžeme vidieť aj kovové pedále, ktoré sa sem ktovieako nehodia.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Úpravca neobišiel ani priestor pod kapotou, ktorý vypĺňa 6,75-litrový dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec. Štandardne dosahuje výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 900 Nm. Po zásahoch nemeckého špecialistu stúpli hodnoty na 449 kW (610 k) a 950 Nm, pričom pravdepodobne šlo len o softvérovú záležitosť. Cenu kompletného balíka nepoznáme.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×