Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW chystá nový pick-up: Škoda taký už raz mala

Volkswagen ohlásil príchod ďalšieho pick-upu. Táto kompaktná novinka sa v hierarchii zaradí pod Amarok. Prvé informácie naznačujú, že podobný koncept už kedysi využívala Škoda. Vtedy však príliš úspešný nebol.
2 03.11.2018 / Filip Kadlečík

V São Paulo už o niekoľko dní otvorí svoje brány tradičná autoshow. Na juhoamerických trhoch je Volkswagen veľmi aktívny a dokazuje to aj najnovším avízom konceptu, ktorý uvedie práve v Brazílii. Nemecký gigant zatiaľ zverejnil len prvú skicu a niekoľko základných informácií.

Ložná plocha pick-upu by mala vynikať variabilitou 2 fotografie v galérii Ložná plocha pick-upu by mala vynikať variabilitou Zdroj: Volkswagen

Čo sa hierarchie týka, novinka by sa mala zaradiť pod Volkswagen Amarok, bude totiž výrazne menšia. Kompaktný hybrid medzi SUV a pick-upom bude stáť na známej MQB platforme a má byť zameraný predovšetkým na jazdu v meste. O pohon všetkých kolies však pick-up ochudobnený nebude.

Volkswagen pred časom naznačoval, že do výroby by sa mohol dostať aj veľký pick-up Tanoak. O jeho osude však zatiaľ definitívne rozhodnuté nie je. Malý pick-up však má budúcnosť jasnú - jeho produkcia odštartuje v roku 2020. Zatiaľ nie je jasné, či sa novinka dostane aj ku nám, jej domácim trhom totiž bude práve Brazília. Vylúčené však zatiaľ nič nie je.

Raritná Felicia na predaj: Dali by ste za ňu toľko?

Škoda Felicia svojho času patrila k najrozšírenejším automobilom na našich cestách. Rokmi sa však postupne vytráca, kusy v dobrom stave sú dnes unikátmi. Táto však bola raritou už za svojho vzniku...

O podobne štýlový pick-up by u nás mohol byť záujem. Skica naznačuje prítomnosť ostrých hrán, prepojených koncových svetiel, dvojfarebného laku karosérie či muskulatúrnych blatníkov. Korba bude menšia než pri Amaroku, bude sa však dať variabilne zväčšovať vďaka posuvnej stene kabíny. S podobným riešením pred rokmi prišla Škoda Felicia Fun, ktorá dnes už začína naberať na hodnote. Na feldu sa nám koncept podobá aj svojou orientáciou na spevnené cesty. Čas ukáže, či bude brázdiť aj tie naše.


Video
Najnovšie články
Hyundai Palisade: Vlajkové SUV značky

Nová zmluva medzi bratislavským magistrátom a firmou, ktorá má zabezpečovať zimnú údržbu, nie je podpísaná. Otázka znie, či ju podpíše súčasný alebo nový...

Nad zimnou údržbou v Bratislave visia otázniky

Subaru si pred prichádzajúcou derniérou modelu WRX STI pripravilo limitovanú lahôdku. Hovorí jej TC 380 a dostupná bude len pre japonský trh.

Subaru WRX STI TC 380: Špeciálna edícia kultovky

Sú elektromobily naozaj tak ekologické? Na známu dilemu dnešných dní sa pozrel i známy youtuber Jason Fenske. Kontroverzné riešenie otázky dáva logiku,...

Mýtus vs. realita: Sú elektroautá naozaj eko?

Z dvojdverového športového kupé by sa razom mohol stať tvrdý oriešok pre Teslu Model 3. Aspoň to sa aktuálne hovorí o novej generácii Audi TT, ktoré úplne...

Revolučná zmena: Audi TT konkurentom Tesly?

Nová M8 od BMW bude osadená osemvalcom s výkonom minimálne 600 koní. Napriek pohonu štyroch kolies nebude o zábavu núdza.

BMW M8: Štart rakety potvrdený

Je to paradox. Kým výrobcovia osobných áut kritizujú čoraz prísnejšie emisné limity, výrobcovia kamiónov a logistické firmy ich pre nákladné vozidlá požadujú.

Výrobcovia kamiónov žiadajú prísnejšie limity emisií
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×