Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Galéria: Najhoršie tuningové prešľapy USA

FOTO
Spojené štáty americké sú známe ako krajina neobmedzených možností. To isté platí i o tuningu automobilov, ktorý limituje len predstavivosť šikovných majstrov. Bohužiaľ, ani dobrý úmysel vždy nevypáli úplne najlepšie.
25 6 príspevkov 03.11.2018 / Filip Kadlečík

Spojené štáty americké sú ešte aj dnes pre mnohých synonymom krajiny neobmedzených možností. Tento fakt USA pekne spája s tuningom, ktorý úpravcom taktiež nekladie prakticky žiadne hranice. Limitom tu je len predstavivosť šikovných mechanikov. Podľa skúseností však už vieme, že ani najlepší úmysel sa nemusí pretaviť do zaručeného úspechu. Po príklady si ani nemusíme ísť ďaleko, množstvo áut už dokaličili i Slováci.

Niektorí vystavovatelia autoshow to s tuningom poriadne prehnali 25 fotografií v galérii Niektorí vystavovatelia autoshow to s tuningom poriadne prehnali Zdroj: Auto Bild

Pri tuningu ide samozrejme najmä o to, aby bol spokojný majiteľ upraveného automobilu. Niekedy však nemusí byť na škodu dať i na názory iných, ktorí sa na ten-ktorý výtvor vedia pozrieť kritickým okom. To isté mali urobiť viacerí účastníci prebiehajúcej výstava SEMA 2018.

Nevadské podujatie SEMA je už tradičným fórom, na ktorom sa stretávajú tuningoví priaznivci z celého sveta. Na výstavisku v Las Vegas sa svojimi dielami chvália predovšetkým úpravcovia z USA, nechýbajú tu ale napríklad ani továrenské úpravy automobiliek. Z hľadiska tuningu ide o svetové top podujatie roka, ktoré určuje trendy. Ani tu však všetky autá nemusia byť pochopené.


>>> Všetky tuningové prehrešky nájdete v priloženej galérii <<<


Na aktuálnom ročníku SEMA sa zúčastnili i redaktori nemeckého Auto Bildu, vďaka ktorým prinášame exkluzívny pohľad za brány tohto vychyteného podujatia. Nemci okrem iného vybrali niekoľko automobilov, ktoré považovali za najväčšie tuningové prehrešky.

SEMA: Supervýkonné stroje klubu tisícich koní

Tuning nemusí byť vždy len o optických úpravách vozidla. V centre pozornosti tunerov častokrát stojí aj pohonné ústrojenstvo. Toto sú tie najvýkonnejšie automobily autoshow SEMA 2017.

V nelichotivom rebríčku nechýba napríklad McLaren 720S, ktorý si do parády vzalo známe Mansory, zvláštne upravené Lamborghini LM002, opuchnutý Ford Mustang, extrémna Honda Civic s priehľadnou kapotou či “vianočné” Lamborghini. Chýbať nemohlo ani niekoľko vyslovene gýčových diskov kolies či iných klasických obetí tuninguchtivých úpravcov. Ktoré z áut je najväčší prešľap podľa vás?


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×