Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Galéria: Najhoršie tuningové prešľapy USA

FOTO
Spojené štáty americké sú známe ako krajina neobmedzených možností. To isté platí i o tuningu automobilov, ktorý limituje len predstavivosť šikovných majstrov. Bohužiaľ, ani dobrý úmysel vždy nevypáli úplne najlepšie.
25 6 príspevkov 03.11.2018 / Filip Kadlečík

Spojené štáty americké sú ešte aj dnes pre mnohých synonymom krajiny neobmedzených možností. Tento fakt USA pekne spája s tuningom, ktorý úpravcom taktiež nekladie prakticky žiadne hranice. Limitom tu je len predstavivosť šikovných mechanikov. Podľa skúseností však už vieme, že ani najlepší úmysel sa nemusí pretaviť do zaručeného úspechu. Po príklady si ani nemusíme ísť ďaleko, množstvo áut už dokaličili i Slováci.

Niektorí vystavovatelia autoshow to s tuningom poriadne prehnali 25 fotografií v galérii Niektorí vystavovatelia autoshow to s tuningom poriadne prehnali Zdroj: Auto Bild

Pri tuningu ide samozrejme najmä o to, aby bol spokojný majiteľ upraveného automobilu. Niekedy však nemusí byť na škodu dať i na názory iných, ktorí sa na ten-ktorý výtvor vedia pozrieť kritickým okom. To isté mali urobiť viacerí účastníci prebiehajúcej výstava SEMA 2018.

Nevadské podujatie SEMA je už tradičným fórom, na ktorom sa stretávajú tuningoví priaznivci z celého sveta. Na výstavisku v Las Vegas sa svojimi dielami chvália predovšetkým úpravcovia z USA, nechýbajú tu ale napríklad ani továrenské úpravy automobiliek. Z hľadiska tuningu ide o svetové top podujatie roka, ktoré určuje trendy. Ani tu však všetky autá nemusia byť pochopené.


>>> Všetky tuningové prehrešky nájdete v priloženej galérii <<<


Na aktuálnom ročníku SEMA sa zúčastnili i redaktori nemeckého Auto Bildu, vďaka ktorým prinášame exkluzívny pohľad za brány tohto vychyteného podujatia. Nemci okrem iného vybrali niekoľko automobilov, ktoré považovali za najväčšie tuningové prehrešky.

SEMA: Supervýkonné stroje klubu tisícich koní

Tuning nemusí byť vždy len o optických úpravách vozidla. V centre pozornosti tunerov častokrát stojí aj pohonné ústrojenstvo. Toto sú tie najvýkonnejšie automobily autoshow SEMA 2017.

V nelichotivom rebríčku nechýba napríklad McLaren 720S, ktorý si do parády vzalo známe Mansory, zvláštne upravené Lamborghini LM002, opuchnutý Ford Mustang, extrémna Honda Civic s priehľadnou kapotou či “vianočné” Lamborghini. Chýbať nemohlo ani niekoľko vyslovene gýčových diskov kolies či iných klasických obetí tuninguchtivých úpravcov. Ktoré z áut je najväčší prešľap podľa vás?


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×