Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Búral aj vodíkový Hyundai

Svoje bezpečnostné hodnotenia dostalo sedem nových automobilov. Skupina obsahovala jedny trojičky a kórejské SUV s netradičným pohonom.
15 30.10.2018 / Marek Pokrývka

Tohtoročná testovacia sezóna v Euro NCAP je zoznamom jednotlivých modelov pomerne slabá, no ešte sa neskončila. Výsledková listina aktuálne prešla rozšírením o sedem členov. Alebo lepšie povedané päť, nakoľko jej súčasťou boli tri príbuzné vozidlá z dielne skupiny PSA. Okrem nich búral pod taktovkou tejto organizácie po prvýkrát aj vodíkový automobil.

Citroën Berlingo (Opel Combo/Peugeot Rifter) 15 fotografií v galérii Citroën Berlingo (Opel Combo/Peugeot Rifter) Zdroj: Euro NCAP

Abecedne prvým pánom na holenie z čerstvej skupiny je Citroën Berlingo. Ten reálne skúškami neprešiel, jeho miesto zastúpil konštrukčne identický Peugeot Rifter. A hodnotenie platí tiež pre Opel Combo. Trojičky si odniesli štyri hviezdičky, plný počet im ušiel vinou horšieho skóre pri kolízii s chodcom (58%) i absencii niektorých elektronických asistentov (68%). V oblasti ochrany dospelých (91%) ani detí (81%) sa však porota nemohla v prípade kompaktných vanov na čo sťažovať.

Hyundai Nexo dopadol vo všetkých kategóriách ešte lepšie (94 %/87%/67%/80%), za čo si vodíkové SUV z Kórey vyslúžilo päťhviezdičkový diplom. Exceloval tiež Lexus ES. Veľa bodov získal v oblasti bezpečnosti plnoletých členov posádky (94%) i ratolestí (87%), nesklamal ani asistenčnými systémami (77%). Výnimočné bolo skóre dosiahnuté pri náraze s peším účastníkom premávky (90%).

Ďalší škandál? Podvody pri testoch bezpečnosti

Automobilovým svetom v poslednej dobe otriasa jeden škandál za druhým. Dieselgate mal také rozmery, že ešte ani po rokoch ešte stále neupadol do zabudnutia. Teraz Briti prichádzajú s ďalším šokujúcim...

Prémiový japonský sedan dostal päťku, rovnako aj jeho krajan Mazda6. V prípade nedávno opätovne omladenej krásavice z Hirošimy bolo skóre opäť vyššie (95%/91%/66%/73%). Medzi špičku sa zaradil aj Mercedes-Benz triedy A, ktorý dosiahol pri náraze do chodca jedno z historicky najvyšších hodnotení (92%). Výborne však chráni aj svoju posádku, porota zapísala vysoké číslo do kolónky dospelých (96%) a rovnako detí (91%). Áčko obstálo aj v oblasti pomocníkov (75%).


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×