Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nehoda LaFerrari: Pekelne drahé vyčíňanie

TOP VIDEO
Nehody hypešportov nie sú bežným úkazom, ani týmto automobilom sa však úplne nevyhýbajú. V nesprávnych rukách sa automobily s výkonom rátaným na stovky koní môžu zmeniť na zbraň. Tak to bolo i v tomto prípade.
28.10.2018 / Filip Kadlečík

Beverly Hills je jednou z najvychytenejších adries na svete. Nemožno sa preto diviť tomu, že sa v uliciach tejto štvrte pohybujú i podobne exkluzívne automobily. Do zbierky tamojších boháčov patrí i Ferrari LaFerrari, ktoré má dnes hodnotu bežne presahujúcu hranicu štyroch miliónov eur. Tohto kusu sa však táto cifra už netýka. Automobil má byť vlastnený bizinsmenom Robertom Herjavecom, Chorvátom, ktorý uspel i za veľkou mlákou.

LaFerrari: Čistý zisk z hyperšportu

Hybridné kupé sa na dražbe predalo za 4,7 milióna dolárov, čo je viac než trojnásobok pôvodnej ceny. Majiteľ ho používal len minimálne.

Očití svedkovia nehody hovoria, že kolízii predchádzala nebezpečne rýchla jazda a pretekanie s iným superšportom. Neprimeranú rýchlosť ako dôvod nehody potvrdila i polícia. Majiteľa v každom prípade táto nehoda vyjde poriadne draho. Zdá sa, že motor ladený na 588 kW (800 k) a 700 Nm vrátane celej zadnej časti by mohli byť bez poškodení. Karbónový nárazník s aktívnou aerodynamikou, kapota, supermoderné svetlá či predná náprava sú však zdemolované. Táto oprava rozhodne nebude lacná.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×