Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nehoda LaFerrari: Pekelne drahé vyčíňanie

TOP VIDEO
Nehody hypešportov nie sú bežným úkazom, ani týmto automobilom sa však úplne nevyhýbajú. V nesprávnych rukách sa automobily s výkonom rátaným na stovky koní môžu zmeniť na zbraň. Tak to bolo i v tomto prípade.
28.10.2018 / Filip Kadlečík

Beverly Hills je jednou z najvychytenejších adries na svete. Nemožno sa preto diviť tomu, že sa v uliciach tejto štvrte pohybujú i podobne exkluzívne automobily. Do zbierky tamojších boháčov patrí i Ferrari LaFerrari, ktoré má dnes hodnotu bežne presahujúcu hranicu štyroch miliónov eur. Tohto kusu sa však táto cifra už netýka. Automobil má byť vlastnený bizinsmenom Robertom Herjavecom, Chorvátom, ktorý uspel i za veľkou mlákou.

LaFerrari: Čistý zisk z hyperšportu

Hybridné kupé sa na dražbe predalo za 4,7 milióna dolárov, čo je viac než trojnásobok pôvodnej ceny. Majiteľ ho používal len minimálne.

Očití svedkovia nehody hovoria, že kolízii predchádzala nebezpečne rýchla jazda a pretekanie s iným superšportom. Neprimeranú rýchlosť ako dôvod nehody potvrdila i polícia. Majiteľa v každom prípade táto nehoda vyjde poriadne draho. Zdá sa, že motor ladený na 588 kW (800 k) a 700 Nm vrátane celej zadnej časti by mohli byť bez poškodení. Karbónový nárazník s aktívnou aerodynamikou, kapota, supermoderné svetlá či predná náprava sú však zdemolované. Táto oprava rozhodne nebude lacná.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×