Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 ako nočná mora s logom Roush

Američan prešiel navonok len drobnými úpravami, jeho osemvalec však vďaka kompresoru a ďalším zásahom dosahuje výkon 659 koní.
3 26.10.2018 / Marek Pokrývka

Denným chlebíčkom spoločnosti Roush Performance je ladenie legendy menom Ford Mustang. Dostupných je viacero verzií, svalovca pred omladením ponúkal tuner až v šiestich rôznych vyhotoveniach. Okrem toho však už nejaký čas zabŕda aj medzi pick-upy rovnakej značky. Najnovším prírastkom v jeho portfóliu je typ F-150 nesúci prívlastok Nitemare.

Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom 3 fotografie v galérii Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom Zdroj: Roush

Slangový prepis výrazu pre nočnú moru nesie tmavé vozidlo s minimom exteriérových úprav. Od sériovky ho odlišujú 22-palcové kolesá, ostatné fyzické zásahy sa koncentrovali v prednej časti. Pod nárazníkom sa objavil decentný spojler. Maska chladiča je vymenená, nahradil ju osvetlený dielec v štýle modelu Raptor s logom Roush. Karoséria je okrem toho vybavená niekoľkými grafikami.

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Modifikovaný pick-up Ford sa môže javiť ako nočná mora pre semaforových šprintérov, ktorým vie dať na frak. Drieme v ňom totiž veľká porcia sily. Navonok to tak nevyzerá, no pod kapotou Američana pracuje strojovňa s najvyšším výkonom 484 kW (659 k) a krútiacim momentom 826 Nm. Zdrojom týchto parametrov je kompletne upravený päťlitrový osemvalec. Motor dostal mechanický kompresor, ladené výfukové potrubie s aktívnou klapkou a špeciálny sací systém, nechýbajú ani upravené dáta v riadiacej jednotke. Roush si za všetko účtuje 17-tisíc dolárov (asi 14 900 eur).


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×