Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 ako nočná mora s logom Roush

Američan prešiel navonok len drobnými úpravami, jeho osemvalec však vďaka kompresoru a ďalším zásahom dosahuje výkon 659 koní.
3 26.10.2018 / Marek Pokrývka

Denným chlebíčkom spoločnosti Roush Performance je ladenie legendy menom Ford Mustang. Dostupných je viacero verzií, svalovca pred omladením ponúkal tuner až v šiestich rôznych vyhotoveniach. Okrem toho však už nejaký čas zabŕda aj medzi pick-upy rovnakej značky. Najnovším prírastkom v jeho portfóliu je typ F-150 nesúci prívlastok Nitemare.

Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom 3 fotografie v galérii Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom Zdroj: Roush

Slangový prepis výrazu pre nočnú moru nesie tmavé vozidlo s minimom exteriérových úprav. Od sériovky ho odlišujú 22-palcové kolesá, ostatné fyzické zásahy sa koncentrovali v prednej časti. Pod nárazníkom sa objavil decentný spojler. Maska chladiča je vymenená, nahradil ju osvetlený dielec v štýle modelu Raptor s logom Roush. Karoséria je okrem toho vybavená niekoľkými grafikami.

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Modifikovaný pick-up Ford sa môže javiť ako nočná mora pre semaforových šprintérov, ktorým vie dať na frak. Drieme v ňom totiž veľká porcia sily. Navonok to tak nevyzerá, no pod kapotou Američana pracuje strojovňa s najvyšším výkonom 484 kW (659 k) a krútiacim momentom 826 Nm. Zdrojom týchto parametrov je kompletne upravený päťlitrový osemvalec. Motor dostal mechanický kompresor, ladené výfukové potrubie s aktívnou klapkou a špeciálny sací systém, nechýbajú ani upravené dáta v riadiacej jednotke. Roush si za všetko účtuje 17-tisíc dolárov (asi 14 900 eur).


Video
Najnovšie články
NDS vyhlásila súťaž na D3 na Kysuciach

Výzvy Donalda Trumpa k ďalšiemu zvyšovaniu ťažby ropy nahrávajú do karát aj našim motoristom. V predvianočnom období určite pomôže každé ušetrené euro...

Benzín a ropa: Do konca roka už len lacnejšie?

Automobilky pred septembrovým zavedením WLTP zaplavili trh zľavnenými modelmi, preto predaj v Európe stanuje. Najväčší prepad zaznamenali značky koncernu...

Výrazné zľavy pred WLTP viedli k poklesu predaja

Hrozba ciel na európske autá zo strany USA pretrváva. EÚ sa však nebude nečinne prizerať a je pripravená vrátiť úder.

EÚ je pripravená vrátiť úder

Tesla začne predávať svoj Model 3 v Európy budúci rok a prispôsobí ho európskym požiadavkám, najmä v súvislosti s nabíjaním.

Model 3 sa začne v Európe predávať budúci rok

Nitra tento mesiac spúšťa prvú etapu pilotného projektu, ktorý obyvateľom a návštevníkom uľahčí parkovanie v centre mesta. Umožní to systém ParkDots.

V Nitre uľahčuje parkovanie systém ParkDots

KLEBETY TÝŽDŇA Bentley pripravuje elektromobil, BMW M3 sa možno dočká kombi verzie a príťažlivá Mazda3 zvestuje budúcnosť pod kapotou.

Revolučná Mazda3 a Amarok na báze Fordu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×