Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford F-150 ako nočná mora s logom Roush

Američan prešiel navonok len drobnými úpravami, jeho osemvalec však vďaka kompresoru a ďalším zásahom dosahuje výkon 659 koní.
3 26.10.2018 / Marek Pokrývka

Denným chlebíčkom spoločnosti Roush Performance je ladenie legendy menom Ford Mustang. Dostupných je viacero verzií, svalovca pred omladením ponúkal tuner až v šiestich rôznych vyhotoveniach. Okrem toho však už nejaký čas zabŕda aj medzi pick-upy rovnakej značky. Najnovším prírastkom v jeho portfóliu je typ F-150 nesúci prívlastok Nitemare.

Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom 3 fotografie v galérii Pick-up poháňa komplexne vyladený osemvalec s kompresorom Zdroj: Roush

Slangový prepis výrazu pre nočnú moru nesie tmavé vozidlo s minimom exteriérových úprav. Od sériovky ho odlišujú 22-palcové kolesá, ostatné fyzické zásahy sa koncentrovali v prednej časti. Pod nárazníkom sa objavil decentný spojler. Maska chladiča je vymenená, nahradil ju osvetlený dielec v štýle modelu Raptor s logom Roush. Karoséria je okrem toho vybavená niekoľkými grafikami.

Drsný pick-up Ranger dostal turbodiesel

Raptor má nafúknutý bodykit, svetlú výšku 283 mm, desaťstupňový automat a pohon všetkých kolies s mechanickou uzávierkou.

Modifikovaný pick-up Ford sa môže javiť ako nočná mora pre semaforových šprintérov, ktorým vie dať na frak. Drieme v ňom totiž veľká porcia sily. Navonok to tak nevyzerá, no pod kapotou Američana pracuje strojovňa s najvyšším výkonom 484 kW (659 k) a krútiacim momentom 826 Nm. Zdrojom týchto parametrov je kompletne upravený päťlitrový osemvalec. Motor dostal mechanický kompresor, ladené výfukové potrubie s aktívnou klapkou a špeciálny sací systém, nechýbajú ani upravené dáta v riadiacej jednotke. Roush si za všetko účtuje 17-tisíc dolárov (asi 14 900 eur).


Video
Najnovšie články
Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti

Slovenský štátny rozpočet si vlani na mýtnom pre kamióny prilepšil o 213 miliónov eur. Najväčší podiel mali 12-tonové kamióny a vozidlá zo zahraničia.

Vlani sa u nás vybralo na mýtnom 213 miliónov eur

Spomedzi všetkých inzerovaných ojazdených vozidiel na Slovensku až tretinu tvorili autá zo zahraničia. Tie však prinášajú najväčšie riziká, najmä z hľadiska...

Tretina inzerovaných jazdeniek bola z dovozu

Už predstavené modely Seat Arona a Volkswagen T-Cross doplní český príbuzný, ktorý bude dizajnovo vychádzať zo štúdie Vision X.

Škoda avizuje malé SUV: Môže prekvapiť?

Japonec dostal okrem osvieženého dizajnu mierne vyšší výkon, vo verzii Track Edition disponuje množstvom karbónových dielcov i titánovým výfukom.

Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×